O wielokulturowości z uczniami w Krasnogrudzie

4.10.2018 r. w Krasnogrudzie - grupa uczniów z I klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Warszawie. 


Młodzież uczestniczy w wyprawie zatytułowanej "Pogranicze – wielokulturowość Suwalszczyzny na tle historii i dnia dzisiejszego”. Oprócz Sejn i Krasnogrudy licealiści odwiedzą także Kruszyniany, Supraśl, Tykocin, Wilno, Troki i Giby.

W programie spotkania w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie uczestniczyli w prezentacji i warsztatach: 

- opowieść w oparciu o wystawę "Miłosz | Szukanie ojczyzny" o związkach rodzinnych Czesława Miłosza z Krasnogrudą, losach noblisty i trudnych wyborach jakich dokonywał w ciągu swojego życia / Bożena Bartosiewicz

- warsztat  „Związki Czesława Miłosza z Krasnogrudą. Historia dworu i jego przedwojennych mieszkańców”.  Zajęcia z wykorzystaniem dokumentów archiwalnych, fotografii, fragmentów utworów literackich, wspólne rekonstruowanie przeszłość krasnogrudzkiego dworu. Rozmowa o  o historii i pamięci / Małgorzata Sporek-Czyżewska

- warsztat „Przyroda Parku Krasnogrudzkiego - Krasnogruda pod mikroskopem”, zajęcia z wykorzystaniem mikroskopu, obserwowanie preparatów  i okazów natury, samodzielne wykonanie pocztówki przyrodniczej z parku krasnogrudzkiego / Ksenija Konopek


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI