O wielokulturowości z uczniami w Krasnogrudzie

4.10.2018 r. w Krasnogrudzie - grupa uczniów z I klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Warszawie. 


Młodzież uczestniczy w wyprawie zatytułowanej "Pogranicze – wielokulturowość Suwalszczyzny na tle historii i dnia dzisiejszego”. Oprócz Sejn i Krasnogrudy licealiści odwiedzą także Kruszyniany, Supraśl, Tykocin, Wilno, Troki i Giby.

W programie spotkania w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie uczestniczyli w prezentacji i warsztatach: 

- opowieść w oparciu o wystawę "Miłosz | Szukanie ojczyzny" o związkach rodzinnych Czesława Miłosza z Krasnogrudą, losach noblisty i trudnych wyborach jakich dokonywał w ciągu swojego życia / Bożena Bartosiewicz

- warsztat  „Związki Czesława Miłosza z Krasnogrudą. Historia dworu i jego przedwojennych mieszkańców”.  Zajęcia z wykorzystaniem dokumentów archiwalnych, fotografii, fragmentów utworów literackich, wspólne rekonstruowanie przeszłość krasnogrudzkiego dworu. Rozmowa o  o historii i pamięci / Małgorzata Sporek-Czyżewska

- warsztat „Przyroda Parku Krasnogrudzkiego - Krasnogruda pod mikroskopem”, zajęcia z wykorzystaniem mikroskopu, obserwowanie preparatów  i okazów natury, samodzielne wykonanie pocztówki przyrodniczej z parku krasnogrudzkiego / Ksenija Konopek


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

 

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI