O wolontariacie w prasie


Atlantyda w Karolinie Pozostał po nich cmentarz i cerkiew w Karolinie, przed laty zamieniona w kościół katolicki. Jedinowiercy, czyli starowierzy, którzy po rozłamie powrócili na łono kościoła prawosławnego, żyli na Sejneńszczyźnie i pozostawili po sobie materialne ślady. Czas, aby sobie o nich przypomnieć. Temu służył projekt, jaki Ośrodek „Pogranicze” zrealizował z młodzieżą z Sejn i Karolina. W naszym powiecie znajduje się wiele cmentarzy staroobrzędowych, cmentarz prawosławny jest tylko jeden...
Z Kaliningradu do Sejn Anastazja Lobskaja bierze udział w projekcie "Międzynarodowy wolontariat w ochronie krajobrazu kulturowego na Warmii i Mazurach", którego partnerem jest Ośrodek "Pogranicze", a realizuje go Fundacja "Borussia". W ramach projektu Anastazja spędza w Sejnach rok, poświęcony m.in. na badanie pozostałości po mieszkających tu w czasach zaborów Rosjanach. Z Anastazja Lobskają rozmawia Monika Karpowicz.
Rok zabytków Ruszył pierwszy – i jedyny taki w Polsce – międzynarodowy program wolantariatu w ochronie zabytków. Przez najbliższy rok młodzi ludzie z Polski, Niemiec i Rosji będą uczyli się jak ratować to, co ginie wokół nich.  Wolontariat to pomysł olsztyńskiej Wspólnoty Kulturowej Borussia. 20 uczestników projektu: po sześciu z Rosji i Niemiec oraz ośmiu Polaków, zajechało wczoraj do Dereszy pod Purdą, gdzie Borussia zorganizowała wprowadzające w program warsztaty.
Warmię warto polubić Do Olsztyna zjechali wolontariusze Borussii, którzy na co dzień pracują w ośrodkach kultury i muzeach w regionie i uczą się jak chronić krajobraz kulturowy. Sasza zaczyna dzień w archiwum państwowym w Olsztynie od wypicia herbaty z etatowymi pracownikami, potem kataloguje dokumenty.
1

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

 

 

 

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI