O wolontariacie w prasie


Atlantyda w Karolinie Pozostał po nich cmentarz i cerkiew w Karolinie, przed laty zamieniona w kościół katolicki. Jedinowiercy, czyli starowierzy, którzy po rozłamie powrócili na łono kościoła prawosławnego, żyli na Sejneńszczyźnie i pozostawili po sobie materialne ślady. Czas, aby sobie o nich przypomnieć. Temu służył projekt, jaki Ośrodek „Pogranicze” zrealizował z młodzieżą z Sejn i Karolina. W naszym powiecie znajduje się wiele cmentarzy staroobrzędowych, cmentarz prawosławny jest tylko jeden...
Z Kaliningradu do Sejn Anastazja Lobskaja bierze udział w projekcie "Międzynarodowy wolontariat w ochronie krajobrazu kulturowego na Warmii i Mazurach", którego partnerem jest Ośrodek "Pogranicze", a realizuje go Fundacja "Borussia". W ramach projektu Anastazja spędza w Sejnach rok, poświęcony m.in. na badanie pozostałości po mieszkających tu w czasach zaborów Rosjanach. Z Anastazja Lobskają rozmawia Monika Karpowicz.
Rok zabytków Ruszył pierwszy – i jedyny taki w Polsce – międzynarodowy program wolantariatu w ochronie zabytków. Przez najbliższy rok młodzi ludzie z Polski, Niemiec i Rosji będą uczyli się jak ratować to, co ginie wokół nich.  Wolontariat to pomysł olsztyńskiej Wspólnoty Kulturowej Borussia. 20 uczestników projektu: po sześciu z Rosji i Niemiec oraz ośmiu Polaków, zajechało wczoraj do Dereszy pod Purdą, gdzie Borussia zorganizowała wprowadzające w program warsztaty.
Warmię warto polubić Do Olsztyna zjechali wolontariusze Borussii, którzy na co dzień pracują w ośrodkach kultury i muzeach w regionie i uczą się jak chronić krajobraz kulturowy. Sasza zaczyna dzień w archiwum państwowym w Olsztynie od wypicia herbaty z etatowymi pracownikami, potem kataloguje dokumenty.
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI