"Od narodzin do śmierci. Krajka litewska".

Prowadzące zajęcia. Mistrzyni - Anastazja Sidor, koordynatorka - Urszula Wasilewska


Koordynatorką i pomysłodawczynią projektu "Od narodzin do śmierci. Krajka litewska" jest Urszula Wasilewska-artystka, tkaczka, dekoratorka, opiekun organizacyjny galerii Pogranicza oraz założycielka i prowadząca autorską Pracownię Tkania w Pograniczu. Absolwentka Artystycznej Szkoły Reklamy w Mińsku Mazowieckim. Stypendystka Ambasady Amerykańskiej- staż w ramach Leadership program, gdzie w USA poznawała tradycje związane z rzemiosłem tkackim. Twórczyni dużego programu edukacyjnego dla szkół pt" Makatkowa Sejneńszczyzna", na bazie którego prowadzonych było kilkadziesiąt lekcji dotyczących tradycji tkackich Sejneńszczyny dla szkół z regionu i całej Polski. Autorka programu "Z Sejneńskiego kufra. Tkanina podbierana" oraz  "Miłość i zgoda - domu ozdoba. Makatkowa Sejneńszczyzna".


Mistrzynią będzie Anastazja Sidor - etnografka, członkini Stowarzyszenia Kultury Etnicznej Litwinów w Polsce, pedagog z długim stażem pracy w szkole (31 lat), zajmuje się krajką od 12 roku życia, prowadzi warsztaty tkackie dla różnych grup wiekowych. Jej krajki wystawiane były na wielu międzynarodowych wystawach w Polsce i świecie m.in. w Wilnie, Mariampolu, Kownie, autorka polsko-litewskiego wydawnictwa pt: ”Krajka w życiu człowieka”, autorka wielu artykułów publikowanych w prasie regionalnej, ogólnopolskiej ale i litewskiej poświęconych historii, kulturze ludowej, obrzędom i zwyczajom litewskim. m.in. "Obrzędy weselne na Sejneńszczyźnie", ”Monografia wsi Nowiniki”, "Monografia wsi Wojtokiemie”, jej artykuły dotyczące litewskich tradycji tkackich- głównie krajki- zamieszczane były wielu czasopismach poświęconych sztuce ludowej.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI