"Od narodzin do śmierci. Krajka litewska".

Prowadzące zajęcia. Mistrzyni - Anastazja Sidor, koordynatorka - Urszula Wasilewska


Koordynatorką i pomysłodawczynią projektu "Od narodzin do śmierci. Krajka litewska" jest Urszula Wasilewska-artystka, tkaczka, dekoratorka, opiekun organizacyjny galerii Pogranicza oraz założycielka i prowadząca autorską Pracownię Tkania w Pograniczu. Absolwentka Artystycznej Szkoły Reklamy w Mińsku Mazowieckim. Stypendystka Ambasady Amerykańskiej- staż w ramach Leadership program, gdzie w USA poznawała tradycje związane z rzemiosłem tkackim. Twórczyni dużego programu edukacyjnego dla szkół pt" Makatkowa Sejneńszczyzna", na bazie którego prowadzonych było kilkadziesiąt lekcji dotyczących tradycji tkackich Sejneńszczyny dla szkół z regionu i całej Polski. Autorka programu "Z Sejneńskiego kufra. Tkanina podbierana" oraz  "Miłość i zgoda - domu ozdoba. Makatkowa Sejneńszczyzna".


Mistrzynią będzie Anastazja Sidor - etnografka, członkini Stowarzyszenia Kultury Etnicznej Litwinów w Polsce, pedagog z długim stażem pracy w szkole (31 lat), zajmuje się krajką od 12 roku życia, prowadzi warsztaty tkackie dla różnych grup wiekowych. Jej krajki wystawiane były na wielu międzynarodowych wystawach w Polsce i świecie m.in. w Wilnie, Mariampolu, Kownie, autorka polsko-litewskiego wydawnictwa pt: ”Krajka w życiu człowieka”, autorka wielu artykułów publikowanych w prasie regionalnej, ogólnopolskiej ale i litewskiej poświęconych historii, kulturze ludowej, obrzędom i zwyczajom litewskim. m.in. "Obrzędy weselne na Sejneńszczyźnie", ”Monografia wsi Nowiniki”, "Monografia wsi Wojtokiemie”, jej artykuły dotyczące litewskich tradycji tkackich- głównie krajki- zamieszczane były wielu czasopismach poświęconych sztuce ludowej.

Od narodzin do śmierci. Krajka litewska

Od narodzin do śmierci. Krajka litewska

Od narodzin do śmierci. Krajka litewska

Od narodzin do śmierci. Krajka litewska

Od narodzin do śmierci. Krajka litewska

Od narodzin do śmierci. Krajka litewska

Od narodzin do śmierci. Krajka litewska


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI