Odszedł Wiesław Osewski (1949-2018), z którym Pogranicze rozpoczynało działalność wydawniczą

Słowa wspomnienia i pożegnania Krzysztofa Czyżewskiego. ..."terminowaliśmy u Wieśka, zaciągając najczęściej bezzwrotny dług wdzięczności za jego wiedzę, doświadczenie, czas, często bezinteresowność." 

 

 

 

 


Odszedł Wiesław Osewski (1949-2018), nieodżałowany artysta plastyk z Suwałk. Pozostaną po nim niezliczone grafiki, ekslibrisy, rysunki i obrazy, pozostaną też niezapomniane anegdoty i opowieści. Ktokolwiek na Suwalszczyźnie parał się dziennikarstwem i pracą wydawniczą musiał się z nim zetknąć i "przejść" przez jego warsztat. My wszyscy, którym marzyło się wydawanie książek, czasopism i innych druków zwartych, terminowaliśmy u Wieśka, zaciągając najczęściej bezzwrotny dług wdzięczności za jego wiedzę, doświadczenie, czas, często bezinteresowność. Obok niezliczonych inicjatyw, którym służył pomocą, był też oczywiście u początków narodzin oficyny Pogranicza i to z nim i ze Zbyszkiem Fałtynowiczem po nocach składaliśmy pierwsze numery "Krasnogrudy". Znaleźć w nich można także jego rysunki, zaświadczające trafności spostrzeżenia Andrzeja Strumiłły o żarcie i mądrości Stańczyka obecnych tak w jego osobie, jak i w pracy artystycznej. Będzie Cię brakowało, suwalski Stańczyku!

 

22.06.2018

Wiesław Osewski nie żyje. Odszedł artysta dojrzały, znakomity kompan

W czwartek, 21 czerwca na oddziale kardiologicznym suwalskiego szpitala zmarł Wiesław Osewski, znany suwalski grafik, malarz, rysownik. Miał 69 lat.

Wieśka znali wszyscy suwalscy dziennikarze. Przez ponad 20 lat był redaktorem graficznym tygodnika „Krajobrazy”, czuwał nad grafiką w wielu innych tytułach prasowych i książkowych, wiele z nich zilustrował. Praca z Nim była przyjemnością, biły od Niego spokój i humor (czego dowodem są liczne rysunki satyryczne), miał dar opowiadania, był świetnym gawędziarzem i kompanem.

czytaj całość na stronie Suwalki24.pl


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

 

 

 

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI