Okolice Rodzinnej Europy, "Przegląd Sejneński", 15 stycznia 2011 r.

Miłoszowski rok 2011 w Sejnach zacznie się już za tydzień. Na 16-17 stycznia Ośrodek "Pogranicze" zaplanował sympozjum poświęcone nobliście.

Dwudniowe sympozjum otwiera rok Czesława Miłosza, o którym organizatorzy z "Pogranicza" piszą, że "jest czasem szczególnym. Niektóre z przygotowanych przez nas przedsięwzięć stanowić będą zwieńczenie naszej dwudziestoletniej działalności, inne inicjować będą nowe idee i przyszłościowe przestrzenie naszych eksploracji. Wszystkie związane będą z osobą i dziełem naszego mentora i przyjaciela Czesława Miłosza."


W sympozjum wezmą udział polscy i litewscy opozycjoniści, pisarze, historycy, eseiści, poeci. Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania wyjątkowego egzemplarza "Rodzinnej Europy" Miłosza, którą po pierwszym wydaniu w latach 50. na Zachodzie przesyłano w prywatnych listach do litewskich dysydentów w Wilnie, podzieloną na pojedyncze kartki. Tom uzupełniony dopiskami i uwagami czytelników - opozycjonistów, złożony znów w całość, zostanie pierwszy raz zaprezentowany publicznie.

W niedzielę 16 stycznia o 18. odbędzie się promocja książki "Czeladnik czasu", wydanego w Wilnie zbioru esejów autorów z Polski, Białorusi i Litwy, poświęconych Cz. Miłoszowi i jego kuzynowi, poecie litewskiemu Oskarowi Miłoszowi. O 20. zaplanowano otwarcie wystaw "Miłosz w drugim obiegu" i "Rodzinna Europa w świecie". W poniedziałek o 11.30 "Pogranicze" zaprezentuje ucyfrowione zbiory biblioteczne, odziedziczone po Cz. Miłoszu oraz otrzymane od litewskiego poety Tomasa Venclovy.

Rok 2011, na stulecie urodzin poety, został ustanowiony w Polsce i na Litwie rokiem Czesława Miłosza. Pod znakiem pamięci o nobliście ma także upłynąć koniec czerwca, kiedy to przypada setna rocznica urodzin Miłosza i objęcie przez Polskę półrocznej prezydencji w radzie Unii Europejskiej.

Przegląd Sejneński, 6 stycznia 2011 r.
http://www.przeglad-sejnenski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1297&Itemid=32


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI