"Opowieści o współistnieniu" - dziękujemy za obecność!

Trzy dni prezentacji pracowni artystycznych, spektakli, koncertów i wystaw już za nami.


W dniach 30 kwietnia - 2 maja 2015 roku w Pograniczu miało miejsce trzydniowe spotkanie z mieszkańcami, opowieściami i sztuką. W dniu pierwszym "Opowieść Miejsca" otwarta została wystawa "Misteria dzieciństwa. Jerzy Ficowski" przybliżająca postać Jerzego Ficowskiego - Mistrza twórców Pogranicza. Kuratorami wystawy są: Bożena SzroederWiesław Szumiński. Paweł Romańczuk – lider „Małych Instrumentów” zadbał o muzyczne tło wystawy, zapraszając do muzycznych eksperymentów. Specjalnym gościem była Elżbieta Ficowska, żona Jerzego Ficowskiego, polska działaczka społeczna, pedagog. Tego dnia odbył się także spektakl „Kroniki sejneńskie”, którego dramaturgię współtworzyły opowieści mieszkańców Sejn, którzy zechcieli podzielić się swoimi wspomnieniami i refleksjami odnośnie dzieciństwa. Dzień zakończył się premierowym pokazem filmu animowanego „Gucio zaczarowany”, nad którym sejneńska młodzież pod opieką Darii Kopiec i Bożeny Szroeder pracowała dwa lata. Młodzi twórcy podzielili się z publicznością wrażeniami z pracy nad filmem animowanym oraz technicznymi rozwiązaniami, które pozwoliły uzyskać fantastyczne efekty.

"Opowieść Miejsca" / 30 kwietnia 2015 roku

fot. Robert Ogurkis, Wiesław Szumiński

            

Dzień drugi pt. "Niewidzialny Most" rozpoczął się zaproszeniem do współtworzenia Pracowni Krasnogrudzkich: m.in. Pracowni Maski, Pracowni - Spiżarni Krasnogrudzkiej, Pracowni Tkackiej, Pracowni Dźwięku. Każdy z gości mógł obejrzeć dzieła Pracowni Maski i wybrać Maskę dla siebie, spróbować przysmaków Spiżarni, zdobyć przepis lub podzielić się swoim. Pracownia Tkacka zapraszała do utkania własnego wzoru. Pracownia Dźwięku utrwalała wypowiedzi odwiedzających i dźwięki Pracowni niosące się w przestrzeni Białej Synagogi. Wszystkie Pracownie współtworzyć będą program pt. "Niewidzialny Most", o którym opowiedział Krzysztof Czyżewski. Ostatnim wydarzeniem tego dnia była opowieść teatralna pt. „Trzy kobiety” w reżyserii Krzysztofa Czyżewskiego

 „Niewidzialny Most" / 1 maja 2015 roku

fot. Robert Ogurkis, Wiesław Szumiński

              

Ostatni dzień pt. "Muzyka Miejsca" był poetycko-muzycznym spotkaniem. W ramach   „Café Europa”  wspólnie z mieszkańcami i gośćmi Sejn przeczytane zostały wiersze Zuzanny Ginczanki i inne z Wydawnictwa Pogranicza. W  Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej odbył się energetyczny koncert Orkiestry Spółdzielni Jazzowej z gościnnym udziałem Mikołaja Trzaski. Poprzedził on premierową prezentację płyty „Argonauci Muzyki Miejsca”. Koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego zwieńczył trzy dni spotkań.

„Muzyka Miejsca" / 2 maja – Biała Synagoga

fot. Robert Ogurkis, Wiesław Szumiński

  

 

Przegląd Sejneński - Majowe Opowieści o Współistnieniu

 

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI