Opowieści Teremiszczańskie

Opowieści mieszkańców Teremisek w spektaklu Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego.


Fragment ze wstępu do ksiązki

Po upalnym dniu, wieczorem ostatniego dnia maja, rozpoczęły się w Teremiskach sianokosy. Przez najbliższe tygodnie będą toczyć się w niezmienionym rytmie koszenia łąk, suszenia i zwożenia siana. Gdy tylko traktor położył pierwsze pokosy przyleciały szpaki i bociany. W niskiej trawie łatwiej im szukać pożywienia. Coraz szerszy pas pokosów, coraz dalsza ściana traw. Kiedy koszono tu po raz pierwszy?
(...)
W październiku 2002 roku w budynku dawnej szkoły rozpoczął pracę Uniwersytet powszechny im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach prowadzony przez fundację (Danuty Kuroń). W sierpniu 2004 roku dla mieszkańców Teremisek odbyło się przedstawienie "Kroniki sejneńskie" inaugurujące działalność Teatru w stodole Kasi i Pawła Winiarskich. "Teraz musicie już tu robic teatr, inaczej ta stodoła spłonie" powiedziała nam na zakończenie Bożena Szroeder, twórczyni "Kronik sejneńskich".

/Paweł Winiarski/


Zobacz także:

Teremiski przyjazne dla wszystkich
Opowieści teremiszczańskie w stodole


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

Wieczór autorski z Magdaleną Heydel

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI