Orkiestra Klezmerska z Frankiem Londonem. 8-12 października 2017

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego spotyka się ze znakomitym trębaczem Frankiem Londonem w ramach realizacji programu "Tratwa Muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami".


Będzie to parodniowa sesja robocza zakończona nagraniem i koncertem w sejneńskiej Białej Synagodze. Ideą tegorocznej edycji Tratwy jest rejestracja pierwszej płyty Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Frank London jest mistrzem Orkiestry, którego interpretacje muzyczne są drogowskazem i inspiracją dla muzyków z Sejn. Frank London tworzy własną i niepowtarzalną muzykę klezmerską opierającą się na tradycji, ale też wzbogaconą ekspresją wynikającą z współczesnej wrażliwości.

Frank razem ze swoimi kolegami z zespołów The Klezmatics i Hassidic New Wave wprowadził do tradycyjnego brzmienia elementy jazzowych improwizacji, a nawet brzmienia punk rocka i muzyki elektronicznej. Swoje płyty wydaje w najbardziej popularnych wydawnictwach promujących muzykę świata i w legendarnej oficynie Jahna Zorna "Tzadik".
 
Frank London – trębacz, założyciel amerykańskiej grupy klezmerskiej The Klezmatics. Od zawsze w muzyce łączy tradycję i nowoczesność. Uczył się u starych mistrzów i jednocześnie tworzył „radykalną kulturę żydowską” wspólne z Johnem Zornem. Z rabinem Gregiem Wallem tworzyli zespół Hassidic New Wave, interpretując modlitwy i chasydzkie niguny w sposób wywrotowy, łącząc to jednocześnie z coverami punkowej grupy Dead Kennedys. Frank razem z the Klezmatics zdobył nagrodę Grammy za interpretacje piosenek Woody Guthriego, mieszka w Nowym Jorku.

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego – wielopokoleniowy program muzyczny prowadzony od 20 lat w sejneńskim "Pograniczu”. Zespół rozpoczął od realizacji spektaklu „Dybuk”, po dziś dzień elementem niezbędnym w pracy muzycznej w Sejnach są głębokie studia dotyczące wielokulturowego dziedzictwa miejsca. Zespół pracuje w dawnej jesziwie, koncertuje w sejneńskiej Białej Synagodze. Liderem programu od początku jest Wojciech Szroeder.
 
 
 
Program sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poprzednia edycja Tratwy Muzykantów z 2006 roku. Fotografie Marka Skorupskiego i Krzysztofa Czyżewskiego


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI