Ośrodek Pogranicze w Sejnach uhonorowany Europejską Nagrodą Kultury Księżniczki Małgorzaty za "łączenie żywej kultury z bogatym dziedzictwem regionu".

Emilia Dłużewska, 08 marca 2018, Gazeta Wyborcza

Nagrodę Księżniczki Małgorzaty przyznaje od dziesięciu lat międzynarodowa Europejska Fundacja Kulturalna ludziom i organizacjom, których działalność kulturalna  ma pozytywny wpływ na Europę. Jej dotychczasowymi laureatami są m.in. brytyjski badacz kultury Stewart Hall, turecka pisarka i dziennikarka Asli Erdogan czy organizatorzy Biennale w Atenach. 

W tym roku laureatem nagrody po raz pierwszy została organizacja z Polski - działający w Sejnach ośrodek Pogranicze.

"Pogranicze przywraca lokalnej wspólnocie artystyczne obrazy kultur, które zniknęły. Używa do tego wielu różnych środków, takich jak wystawy czy młodzieżowy teatr" - czytamy w uzasadnieniu nagrody. Kapituła wylicza też inne działania ośrodka: orkiestrę klezmerską, warsztaty i konferencje poświęcone dialogowi międzykulturowemu.

 czytaj całość


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI