Partnerzy z Macedonii w Pograniczu.

Gościem Pogranicza w dniach 19-23 sierpnia 2018 roku był Bujar Luma założyciel i dyrektor organizacji pozarządowej Centrum współpracy bałkańskiej LOJA z Tetovo (Macedonia) oraz Elona Luma z LOJA i Jacek Multanowski - były ambasador Polski w Macedonii.


Celem wizyty było omówenie szczegółów wspólnego projektu – sympozjum "Nowa Agora - Niewidzialny Most" którego kolejna edycja planowana jest na Bałkanach (w Macedonii, Kosowie i Albanii) w 2019 roku. Sympozjum w którym wezmą udział filozofowie, pisarzy, artyści, dziennikarze, naukowcy, aktywiści społeczni z Europy i świata ma na celu poszukiwanie i odkrywanie umiejętności i praktyk budowania społeczności dialogu z różnych perspektyw.

Działania edukacyjne LOJA mają na celu rozszerzenie sieci współpracy pomiędzy instytucjami związanymi z systemem edukacyjnym w zakresie wspierania współistnienia bez agresji i zapobieganiu przemocy w szkołach. Działalność kulturalna obejmuje m.in. festiwale, produkcje filmowe, występy sceniczne, wystawy i budowanie potencjału dla swoich pracowników i partnerów w długim okresie. Dzięki innowacyjnym programom i działaniom, LOJA tworzy warunki do rozwoju produkcji kulturalnej i animacji z udziałem kreatywnych osób i grup, organizacji kulturalnych i instytucji, a także wszystkich społeczności etnicznych w regionie.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI