Partnerzy z Macedonii w Pograniczu.

Gościem Pogranicza w dniach 19-23 sierpnia 2018 roku był Bujar Luma założyciel i dyrektor organizacji pozarządowej Centrum współpracy bałkańskiej LOJA z Tetovo (Macedonia) oraz Elona Luma z LOJA i Jacek Multanowski - były ambasador Polski w Macedonii.


Celem wizyty było omówenie szczegółów wspólnego projektu – sympozjum "Nowa Agora - Niewidzialny Most" którego kolejna edycja planowana jest na Bałkanach (w Macedonii, Kosowie i Albanii) w 2019 roku. Sympozjum w którym wezmą udział filozofowie, pisarzy, artyści, dziennikarze, naukowcy, aktywiści społeczni z Europy i świata ma na celu poszukiwanie i odkrywanie umiejętności i praktyk budowania społeczności dialogu z różnych perspektyw.

Działania edukacyjne LOJA mają na celu rozszerzenie sieci współpracy pomiędzy instytucjami związanymi z systemem edukacyjnym w zakresie wspierania współistnienia bez agresji i zapobieganiu przemocy w szkołach. Działalność kulturalna obejmuje m.in. festiwale, produkcje filmowe, występy sceniczne, wystawy i budowanie potencjału dla swoich pracowników i partnerów w długim okresie. Dzięki innowacyjnym programom i działaniom, LOJA tworzy warunki do rozwoju produkcji kulturalnej i animacji z udziałem kreatywnych osób i grup, organizacji kulturalnych i instytucji, a także wszystkich społeczności etnicznych w regionie.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

  

 

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

Z rezydentką Hanną Jankute rozmawia Krzysztof Czyżewski.

  Krasnogruda 17 listopada 2020

 

  Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

  

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI