Paul Brody's Sadawi.

Paul Brody's Sadawi 

Beyond Babylon

Wydawca: Tzadik


Druga płyta autorskiego projektu Paula Brody'ego Sadawi, znajdują się na niej kompozycje i przearanżowane utwory m.in. Franka Londona i Davida Krakauera. Paul Brody jest stałym bywalcem w Sejnach, jest mistrzem Tratwy Muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami i opiekuje się sekcją dętą Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego.

Tradycją już są spotkania Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego z Paulem Brody. Jego znakomity warsztat muzyczności i techniki gry na instrumencie młodzi klezmerzy mieli okazję poznać na kilku spotkaniach w Sejnach i podczas warsztatów Tratwa Muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem a Sajnami Kolejny już raz, tym razem w Parchowie na Kaszubach, sejneńska Kapela Klezmerska wspólnie gra z muzykami zespołu Sadawi. 

Warsztaty poprowadzili: Eric Rosenthal - znakomity perkusista jazzowy, gra m.in. z Anthony Braxtonem, Charlie Kolhase'm, Dave Bryantem i w alternatywnych projektach klezmerskich Naftule's Dream i Shirim, 

     
Perkusiści: Eric Rosenthal i Bartek Nazaruk 

Christian David - jeden z najlepszych klarnecistów klezmerskich, gra w zespołach The Brave Old World, Khupe, współpracuje z Frankiem Londonem i wiodącymi zespołami wykonującymi tradycyjną i nowoczesną muzykę żydowską, 

     
Klarneciści: Christian David i Tomek Stawiecki 

Brendon Seabrook - bandżysta i gitażysta zadziwiający swą techniką, jest rozchwytywany, gra praktycznie każdy rodziaj muzyki, uczestniczy w takich projektach jak Shirim, Naftule's Dream, Klezperanto i w słynnym Klezmer Conservatory Band. 

 
Warsztat na sali 
Gminnego Ośrodka Kultury w Parchowie
 

Sadawi 

Liderem zespołu jest Paul Brody - znakomity trębacz, kompozytor, aranżer, Berlińczyk pochodzący z San Francisco. Jego muzyka jest wsparta silną bazą tradycji klezmerskiej, filozofią Martina Bubera, poezją i mądrością ludowych podań chasydzkich. 
Brody poszukuje uniwersalizmu i wielogłosu, w jego muzyce nie ma decydującego motywu przewodniego. Jego spektrum wzbogacone jest znakomitą znajomością muzyki klasycznej, jazzu (komponował m.in. dla Ziggy’ego Ellmana i muzyków Duke’a Ellinghtona), free jazzu, muzyki współczesnej (remiksy), soul i bluea (występował z takimi klasykami gatunku, jak Barry White, Shirley Bassey, The Supremes). John Zorn – lider zespołu Masada – uważa go za jedną z najważniejszych postaci nagrywających w jego wytwórni Tzadik. 

     
Warsztat sekcji dętej Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego 
z Paulem Brody w kuchni Wiejsckiego Ośrodka Kultury w Gołczewie 


Paul Brody jest liderem wielu grup, do Sejn przyjeżdża z Sadawi. Krytycy wypowiadają się entuzjastycznie na temat brzmienia, mocy i muzyczności Sadawi: „Dynamiczne kompozycje uwydatniają zalety muzyków. Lider gra pełnym, soczystym brzmieniem, podobnie klarnecista Jan Hermerschmidt, a kontrapunktuje ich grający z wykopem na gitarze elektrycznej, bądź ...banjo Brandon Seabrook.” (Grzegorz Mucha, www.diapozon.pl). Paul Brody jest jednym z mistrzów prowadzących „Tratwę Muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami” - warsztaty muzyki klezmerskiej w sejneńskim „Pograniczu”. 

Paul Brody – trąbka 
Christian David – klarnet, klarnet basowy 
Brandon Seabrook – bandżo, gitara elektryczna, elektronika 
Eric Rosenthal - perkusja 

Tekst i fotografie: Michał Moniuszko

Więcej w zbiorach CDKP


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI