Październik


26-28 października 2012 - Warsztaty pracowni Kronik Sejneńskich Od 26 do 28 października trwały kolejne warsztaty pracowni Kronik Sejneńskich - tym razem oparte były o wspólną pracę teatralną dzisiejszych i przyszłych „Kronikarzy”.
26, 28 października 2012 - Spotkania z Georgim Gospodinowem 26 i 28 października odbyły się dwa spotkania autorskie z Georgim Gospodinowem, autorem - między innymi - wydanej przez "Pogranicze" książki "I inne historie".
25 października 2012 - "Honor, horror i klasycy" - promocja książki Ireny Grudzińskiej-Gross 25 października o godz. 19.00 w siedzibie „Gazety Wyborczej” przy ul. Czerskiej 8/10 (wejście od Czerniakowskiej) w Warszawie odbyło się spotkanie promocyjne książki Ireny Grudzińskiej-Gross - "Honor, horror i klasycy", wydanej przez "Pogranicze".
24-26 października 2012 - Warsztaty muzyczne z Raphaelem Rogińskim W trakcie warsztatów muzycznych z Raphaelem Rogińskim i Marcinem Lenarczykiem, które odbywały się od 24 do 26 października, młodzież z pracowni Kronik Sejneńskich pracowała nad oprawą muzyczną i dźwiękową do  filmów z III „Kolekcji Filmowej Opowieści Pogranicza” .
23-27 października 2012 - Rezydencja artystyczna Pipy Amborgia w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie Pipa Ambrogia jest brazylijską artystką z São Paolo. Studiowała grafikę. Zajmowała się komunikacją wizualną projektując książki artystyczne i współpracując z wieloma brazylijskimi artystami.
22 października 2012 - Nauczyciele o Holocauście [FOTO] W Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się ogólnopolska konferencja skierowana do nauczycieli, a poświęcona edukacji o Holokauście oraz wątkom kształcenia międzykulturowego w kontekście praw człowieka i dziecka. W panelu dyskusyjnym udział wzięła Bożena Szroeder.
20-24 października 2012 - Warsztaty animacji z Joanną Polak i Wiesławem Szumińskim Już po raz drugi w tym roku odbyły się warsztaty animacji prowadzone przez Joannę Polak i Wiesława Szumińskiego. W ich trakcie zakończono pracę nad materialem filmowym do trzeciej Filmowej Kolekcji Bajek Opowieści Pogranicza.
20 października 2012 - Lektorium Sejneńskie w Krasnogrudzie 20 października odbyły się kolejne warsztaty Lektorium Sejneńskiego w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.
16 października 2012 - Krzysztof Czyżewski o ojkologii Jakie relacje powstają w przestrzeniach domowych, w jaki sposób odbywa się transformacja dawnych domostw, jakiego znaczenia z tej perspektywy nabiera bezdomność i bezimienność? Seminarium w ramach projektu „Ojkologia. Nauka o domu” było okazją, by odpowiedzieć na te i inne pytania. Do Katowic i wspólnego rozważania został zaproszony także Krzysztof Czyżewski.
13-14 października 2012 - Warsztaty edukacyjne w Krasnogrudzie Uczestnicy warsztatów historycznych, organizowanych przez Fundację im. prof. Bronisława Geremka, zdobywali wiedzę na temat tolerancji, różnorodności oraz mechanizmów powstawania uprzedzeń i stereotypów. Cykl zajęć zainaugurowanych w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie potrwa do wiosny.
12-13 października 2012 - Tworzenie twórczych społeczności. „Pogranicze” o animacji kultury Seminarium "Twórcze społeczności. Z doświadczeń animacji kultury i community arts" odbyło się w Warszawie w dniach 12-13 października. Uczestniczką panelu dyskusyjnego „Badanie – działanie. Metody jakościowe a projekty animacyjne” była Bożena Szroeder, reprezentująca podczas tego spotkania Pracownię Kronik Sejneńskich działającą przy Ośrodku „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”.
9 października 2012 - O odradzaniu się kultury – „Pogranicze” w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu Ponad dwudziestoletnia historia działalności Ośrodka „Pogranicze” w Sejnach nie może zostać opowiedziana w ciągu jednego wieczoru. Mimo to, próbę przybliżenia idei funkcjonowania instytucji podjęli się 9 października Krzysztof Czyżewski, a także Dorota Sieroń-Galusek i Łukasz Galusek – autorzy książki "Pogranicze. O odradzaniu się kultury".
8-13 października 2012 - „Opowieści Pogranicza” na VII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym Fundacja Pogranicze, wraz z Joanną Polak i Lizą Skvorcovą, współtwórcami Filmowej Kolekcji Bajek, otrzymała nagrodę specjalną za film animowany na VII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym. W tym roku do konkursu nadesłano 45 filmów, 12 programów radiowych i 13 programów multimedialnych z 8 krajów: Australii, Białorusi, Czeskiej Republiki, Rosji, Ukrainy, USA, Włoch i Polski.
6, 8 października 2012 - Spotkania z Georgi Gospodinovem 6 i 8 października 2012 odbyły się dwa spotkania autorskie, zorganizowane wspólnie z Bułgarskim Instytutem Kultury. Georgi Gospodinov opowiadał o swojej najnowszej książce "I inne historie", opublikowanej przez wydawnictwo Pogranicze.  
6 października 2012 - Mitch & Mitch with their Incredible Combo - Krasnogruda W Kawiarnii "Piosenka o porcelanie" w Krasnogrudzie 6 października o godz 19.00 wystąpił zespół Mitch & Mitch. Koncert był otwarciem sezonu pozaleteniego w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.
5-6 października 2012 - Targi Expo 2012 z „Pograniczem” W dniu 6 października zakończyły się w Sejnach II Międzynarodowe Targi Turystyczne i Wędkarskie. Swoją ofertę zaprezentowała, wśród wystawców z Polski i krajów nadbałtyckich, również Fundacja „Pogranicze”. Inauguracja imprezy targowej odbyła się 5 października o godz. 11.00. W czasie pierwszego dnia w czasie bloku artystycznego zagrała Marycha River Brass Band, zespół prowadzony przez Mariana Szaryńskiego z pracowni muzycznej Pogranicza.
5, 6 października 2012 - Krzysztof Czyżewski w wielkiej wrocławskiej debacie o kulturze Kilkudziesięciu uczestników z Polski i Niemiec w ciągu dwóch dni (5 i 6 października) dyskutowało o kulturze, a dokładniej - o genotypie miasta w kontekście Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016.  Wśród osób zaproszonych do trzygodzinnej debaty znalazł się także Krzysztof Czyżewski.
5-7 października 2012 - „Cztery Tradycje” na pograniczach W dniach 5-7 października 2012 r. w Oleśnicy odbyło się wydarzenie pod nazwą „Cztery Tradycje”. Jednym z zaproszonych gości jest Krzysztof Czyżewski, w chwili obecnej - dyrektor Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, który wziął udział w dyskusji o polskich pograniczach i prowincji w kulturze.
5 października 2012 - Teatr Wierszalin. Reportaż o końcu świata 5 października 2012 roku o godz. 18.00 w Białej Synagodze w Sejnach odbył się spektakl Teatru Wierszalin z Supraśla pt.: Wierszalin. Reportaż o końcu świata.
1 października 2012 - W „Herito” o Europejskiej Stolicy Kultury opowiada Krzysztof Czyżewski Najnowszy numer kwartalnika Herito (nr 8, str. 114) zawiera wywiad Joanny Sanetry-Szeligi przeprowadzony z Krzysztofem Czyżewskim, dyrektorem artystycznym Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI