Październik


31 października - 6 listopada 2013 - Atlantyda Pogranicza: warsztaty w Kiejdanach W dniach 31.10 - 6.11. 2013 odbyły się kolejne warsztaty z cyklu Atlantyda Pogranicza – transgraniczny szlak kulturowy - tym razem uczestnicy projektu pracowali w Kiejdanach na Litwie.
31 października - 3 listopada 2013 - Warsztaty Szkoły Pogranicza we Lwowie Warsztaty lokalne Szkoły Pogranicza w Ukrainie odbyły się w dniach 31 października - 3 listopada we Lwowie. Praca warsztatowa trwała w siedzibie Centrum Historii Miejskiej Europy Środkowo-Wschodniej, które jest lokalnym partnerem wydarzenia. 
28 października 2013 - sejneńscy gimnazjaliści w Pograniczu 28 października w Galerii Biała Synagoga Urszula Wasilewska – zaprezentowała rzeźbiarską, artystyczną wystawę pt. ”Gliniana księga” wieńczącą projekt do którego Ośrodek Pogranicze zaprosił grupę dzieci litewskich i polskich.
25-27 października 2013 - Warsztaty Szkoły Pogranicza w Mińsku W dniach 25-27 października trwał warsztat lokalny Szkoły Pogranicza w Mińsku. Praca warsztatowa odbywała się w siedzibie Photocentrum. Partnerem w organizacji przedsięwzięcia było Belarusian Collegum.
26 października 2013 - „Obca – Inny – Swoi. Opowieść o współistnieniu” 26 października o godzinie 19.00 w Kawiarni „Piosenka o Porcelanie” odbyło się spotkanie „Obca – Inny – Swoi. Opowieść o współistnieniu”. Pierwsza rozmowa z cyklu „Opowieści o współistnieniu”, otwierającą nowy program realizowany przez „Pogranicze”, odwołujący się do starożytnego mitu o Medei i wyprawie Argonautów – najstarszej w kulturze europejskiej opowieści o spotkaniu z Innym.
25 października 2013 - Spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim w Kawiarni "Piosenka o porcelanie" 25 października o godzinie 19.00 odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim poświęcone książce „Ścieżka pogranicza” w nowym wydaniu i opracowaniu graficznym Romana Kaczmarczyka. Wieczór poprowadziła Joanna Szwedowska.
23 października 2013 - Koncert charytatywny w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej 23 października o 18.00 w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej odbył się koncert charytatywny na rzecz zdolnej młodzieży wspieranej przez fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Koncert zorganizowali uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sejnach we współpracy z Ośrodkiem "Pogranicze". Wystąpili: Marycha River Brass Band, Kornik i Wróbel i uczniowie szkoły.
22 października 2013 - Sejneńscy licealiści w Pograniczu 22 października w Galerii Biała Synagoga Urszula Wasilewska – zaprezentowała rzeźbiarską, artystyczną wystawę pt. ”Gliniana księga” wieńczącą projekt do którego Ośrodek Pogranicze zaprosił grupę dzieci litewskich i polskich. Uczestnicy podjęli próbę oznakowania i opisania najważniejszych historycznie i kulturowo dla Sejn postaci, wydarzeń i miejsc. Prezentacja była dedykowana uczniom klasy II b Liceum Ogólnokształcącego w w Sejnach. Młodzież obejrzała...
22 października 2013 - spotkanie z przedstawicielami Nadzoru Pedagogicznego w sejneńskim Gimnazjum 22 października 2013  w Gimnazjum nr 1 w Sejnach odbyło się spotkanie z zespołem wizytatorów ds. ewaluacji z Systemu Ewaluacji Oświaty Nadzoru Pedagogicznego - Pogranicze reprezentowała Bożena Szroeder.
19 października 2013 - Zajęcia w Pracowni Archeologicznej 19 października 2013 roku w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbyły się zajęcia w ramach Pracowni Archeologicznej .
19 października 2013 - wizyta uczestników konferencji programowej STO w Krasnogrudzie 19 października 2013 Krasnogrudzki Dwór odwiedzili uczestnicy XIX Konferencji Programowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego.
17 października 2013 - sejneńscy gimnazjaliści w Synagodze 17 października w  Galerii Biała Synagoga Urszula Wasilewska – zaprezentowała rzeźbiarską, artystyczną wystawę pt. ”Gliniana księga” wieńczącą projekt do którego Ośrodek Pogranicze zaprosił grupę dzieci litewskich i polskich.Uczestnicy podjęli próbę oznakowania i opisania najważniejszych historycznie i kulturowo dla Sejn postaci,wydarzeń i miejsc. Prezentacja była dedykowana uczniom klasy I a ,I b oraz III c Gimnazjum nr.1 w Sejnach. Młodzież obejrzała także w Galerii Domu...
16 października 2013 - Sean Noonan w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej 16 października 2013 o godzinie 19.00 w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej odbył się koncert "A Gambler's Hand" - muzyczne i teatralne przedstawienie na kwartet smyczkowy, narrację i perkusję.
15 października 2013 - Sejmowa Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych w Pograniczu We wtorek, 15 października 2013 członkowie Sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych w trakcie wizyty w Sejnach odwiedzili "Pogranicze", gdzie o pracy edukacyjnej Ośrodka opowiedziała Bożena Szroeder.
13 października 2013 - Atlantyda Pogranicza - Spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim W niedzielę 13 października w Domu Pogranicza w Sejnach, odbyło się spotkanie polskiej grupy uczestników projektu Atlantyda Pogranicza . Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim toczyła się wokół pojęć małej ojczyzny, wykorzenienia, zakorzenienia, wygnania, podróży. Jako podstawa do rozmów posłużyły nam dwa teksty Miłosza: LA COMBE  i NOTY O WYGNANIU.  
13 października 2013 - Spektakl „Z Bromby historia inna” w Krasnogrudzie W niedzielę, 13 października o 16.00 odbyło się kolejne Spotkanie Sąsiedzkie w Krasnogrudzie -- tym razem zobaczyć można było spektakl „Z Bromby historia inna”; projekt lalkowy na podstawie opowiadań dla dzieci Macieja Wojtyszko „Bromba i inni”.
13 października 2013 - Bajki "Pogranicza" w Legnicy 13 października 2013 o 16.00 w legnickiej Caffe Modjeska odbyło się wydarzenie poświęcone "Opowieściom Pogranicza" , zorganizowane w ramach festiwalu „Lokersi - przegląd spektakli miejsca”.
12 października 2013 - Wyprawa archeologiczna na grodzisko w Posejnelach 12 października 2013 roku w ramach Pracowni Archeologicznej odbyła się wyprawa terenowa na grodzisko w Posejnelach oraz na wykopaliska archeologiczne w Augustowie.
11-13 października 2013 - warsztaty pracowni Kronik Sejneńskich Od 11 do 13 października trwały w Krasnogrudzie warsztaty teatralne pracowni Kronik sejneńskich . W warsztatach udział wzieli nowi podopieczni Pracowni.
10 października 2013 - Polsko-Litewska Unia Muzyczna w ramach „VII Lotnej Akademii Kultury” 10 października 2013 w przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Dialogu zabrzmiała Polsko-Litewska Suita multimedialna „Frater” na konsort 4 viol da gamba, saksofon, syntezator, komputer i głos - “hommage à Lutosławski” - w setną rocznicę urodzin kompozytora.
9 października 2013 - Ian Watson gościem Pogranicza 9 października 2013 prof. Ian Watson, szef Departamentu Sztuk Wizualnych i Performatywnych w Rutgers University w Newark USA, gościł w Krasnogrudzie i Sejnach aby kontynuować swoje badania dotyczące pracy "Pogranicza" (dotychczasowe badania prof. Watsona zaowocowały między innymi tekstem  Borderland Foundation: building bridges between diverse peoples ) oraz porozmawiać o współpracy między Rutgers University a MCD.
5 października 2013 - Zajęcia w Pracowni Archeologicznej 5 października 2013 roku w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbyły się zajęcia w ramach Pracowni Archeologicznej .
5 października 2013 - "Ejbike mame" w Słupsku Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego wystąpiła na 11. Dniach Kultury Żydowskiej w Słupsku, które odbyły się w czwartek, 3 października.
4-6 października 2013 - Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego W dniach 4-6 października 2013 Krzysztof Czyżewski gościł w Lublinie na kolejnej edycji Kongresu Kultury Partnerstwa Wschodniego.
4-6 października 2013 - Warsztaty animacji z Joanną Polak W Domu Pogranicza Joanna Polak prowadziła warsztaty animacji, podczas których powstawały ostatnie dwa filmy z czwartej Filmowej Kolekcji Bajek . Dzieci miały okazję do pracy z takimi materiałami jak przyprawy czy produkty spożywcze, ale także z trudną do otrzymania kolorową solą, z której usypywały jeden z filmów animowanych.
4-6 października 2013 - Warsztaty animacji z Darią Kopiec Kolejne po wakacjach warsztaty animacji z Darią Kopiec poświęcone były pracy nad filmem "Gucio zaczarowany". Dzieci i młodzież korzystając z wieloplanu i już wykonanych postaci oraz rekwizytów tworzyła kolejne sceny filmu animowanego.
4 października 2013 - Wizyta działaczy polonijnych w Pograniczu 4 października 2013 – wizyta działaczy polonijnych z europejskich krajów ( m.in. Szwecji, Holandii, Czech, Litwy, Łotwy, Niemiec) w Pograniczu. W czasie wizyty Bożena Szreoder opowiedziała o początkach Fundacji i Ośrodka Pogranicze oraz zaprezentowała Filmową Kolekcję Bajek. Następnie goście udali się do Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.
4 października 2013 - Warsztaty Wigierskiego Parku Narodowego 4 października 2013 roku Międzynarodowe Centrum Dialogu, wzięło udział w cyklicznym spotkaniu podsumowującym kończący się sezon turystyczny oraz w warsztatach poświęconych walorom przyrodniczym oraz formom udostępniania obszaru chronionego sprzyjającym przyrodzie, zorganizowanym przez Wigierski Park Narodowy.
3 października 2013 - Goście z Litwy w Krasnogrudzie 3 października 2013 Dwór Miłosza w Krasnogrudzie odwiedziła delegacja z Litwy złożona z osób zajmujących się między innymi polityką regionalną w Litewskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.
1 2  »

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI