październik


Sejneńska Księga Baśni. Warsztaty ilustratorskie  prowadzone przez Wiesława Szumińskiego.
Krzysztof Czyżewski - gościnność jest wobec innych, a nie swoich Nie zacierajmy  inności uchodźców, nie bójmy się jej
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - wystawa 1 X 2021 - Muzeum II Wojny Światowej - uczestnicy zwiedzili ekspozycję która  wiedzę o historii przekazuje przy użyciu najnowszych technologii.  
Inauguracja Klasy Tradycji Wielokulturowych Dziecięcego Uniwersytetu Pogranicza.  Pierwsze zajęcia - o najstarszych dziejach Sejneńszczyzny - w Muzeum  Okręgowym w Suwałkach
Spotkania z Krzysztofem Czyżewskim praca warsztatowa nad baśniami.
Spotkanie online z Agatą Tuszyńską Konsultacje dotyczące baśni z Leną i Zofią
Październikowe spotkania Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej .  Sejneńska Księga Baśni. Praca z Julką Zdancewicz i Ulą Korzeniecką.
Sejneńska Księga Baśni.  Indywidualna praca  Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej  z Ulą Korzeniecką
Suwalscy uczniowie na warsztatach w Krasnogrudzie 21  października 2021 r. - wizyta uczniów z trzeciej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach.
Praca nad baśniami z Krzysztofem Czyżewskim,  tajemnicze notatki ze spotkanie 9 października 2021
Kolejne spotkanie z Birute Jonuskaite  Konsultacje i praca nad baśniami.
O "Pamięci miejsca"                             Spotkanie wielopokoleniowej grupy uczestników w pracy nad wystawą "Biblia domowa"
30 IX - 2 X - podróż do Gdańska Podróż edukacyjna uczestników programu "Biblia domowa - Opowieści o Domu Rodzinnym" do instytucji kultury w Gdańsku. 
Maja Komorowska / 15 października 2021, godz. 17.30. Zapraszamy Pogranicze zaprasza na spektakl poetycki w wykonaniu Mai Komorowskiej i Łukasza Borkowskiego / 15 października 2021, godz. 17.30 Biała Synagoga w Sejnach.  
O (Po)graniczach kultury rozmawia w Sopocie Krzysztof Czyżewski Sopot/ 12 października (wtorek), godz. 17.00 -  Krzysztof Czyżewski w debacie z cyklu  Goyki 3 Art Inkubator  "(Po)granicze kultury. Duże ośrodki miejskie i peryferie. Gdzie tworzy się kultura?"    
Lichenolog Wiesław Fałtynowicz gościem Pracowni Przyrody 11 października 2021 - gościem Pracowni Przyrody będzie Wiesław Fałtynowicz, który poprowadzi warsztaty dla uczniów Szkoły Waldorfskiej w Bielsku-Białej.
Spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim / Augustów Augustowska Kawiarenka Literacka zaprasza na spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim,  21 października 2021 r. o godz.18.00  
Białostoccy licealiści w Pograniczu 7-8 X 2021 - uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida z Białegostoku uczestniczy w edukacyjno-artystycznych warsztatach Pracowni Pogranicza.
Sejny / 8 października - „Czy Sejny miały swój złoty wiek?” 8 października 2021, godz. 17.30 Biała Synagoga w Sejnach -  Pogranicze zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu: WOKÓŁ DZIEJÓW SEJN. „Czy Sejny miały swój złoty wiek?” Spotkanie z Andrzejem Matusiewiczem i Melchiorem Jakubowskim autorami przygotowywanej publikacji „Historia Sejn”.
O przyrodzie poprzez warsztaty 5 października 2021 r. - wizyta 18 uczniów z czwartej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach.
Seminarium w Krasnogrudzie 2-6 października 2021 Międzynarodowe seminarium " Usłyszeć innego/inną" w Krasnogrudzie.
Historycy sztuki z Litwy 5 X 2021 - grupa historyków sztuki z Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie gościem Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.
Sejneńska Księga Baśni. Grupa Krzysztofa Czyżewskiego  na  kolejnym spotkaniu opracowującym baśnie. 2 października 2021
Spotkanie baśniarzy wokół Sejneńskiej Księgi Baśni  rozmowa na temat baśni przygotowywanych pod opieką Agaty Tuszyńskiej
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI