Październik


20-21 października 1995 W Gdańsku odbywała się II Sesja Redaktorów Pism Literackich Krajów Nadbałtyckich. Dyskutowano o zadaniach i sytuacji pism kulturalnych w rzeczywistości wolnego rynku. Spotkanie było okazją do zaprezentowania dorobku i profilu tematycznego czasopism. O "Krasnogrudzie" mówiła Marzanna Kielar, poetka, członek redakcji pisma. 
13 października 1995 Podczas obchodów pięciolecia istnienia suwalskiego szpitala psychiatrycznego miała miejsce projekcja filmu  Nisko kołuje kruk niewidzialny  autorstwa Wojciecha Szroedera i Wiesława Szumińskiego, artysty plastyka pracującego na co dzień z pacjentami.   
11-14 października 1995 - "Zrozumieć Bośnię" Pod takim hasłem odbywało się w Sejnach i na Wigrach w dniach 11-14 października 1995 r. spotkanie z cyklu Otwarte Regiony Europy Środkowowschodniej . W Suwałkach zorganizowano także sesje filmowe. W 1995 roku toczyła się wojna w byłej Jugosławii. Objęła ona również Bośnię i Hercegowinę. W styczniu 1995 burmistrz oblężonego Sarajewa zwrócił się do świata z jednym życzeniem: Oczekujemy zrozumienia..
11-14 października 1995 - Zrozumieć Bośnię. Program. W tych dniach odbywało się spotkanie z cyklu "Otwarte Regiony Europy Środkowowschodniej", którego temat brzmiał " Zrozumieć Bośnię ". Na spotkanie złożył się cykl rozmów, dyskusji, koncertów, wystaw, sesji filmowych, wieczorów poetyckich poświęconcyh wielokulturowej Bośni. Ukazały się też książki w serii  Biblioteka Pisarzy Sarajewa .
Gorica – Góra Cyganów 11 października 1995 roku w ramach spotkania z cyklu "Otwarte Regiony Europy Środkowowschodniej", którego temat brzmiał " Zrozumieć Bośnię " w Domu Pogranicza odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej  "Gorica – Góra Cyganów". 
Sarajewo stolicą kulturalną Europy. Wystawa plakatu. 11 października 1995 w ramach spotkania z cyklu "Otwarte Regiony Europy Środkowowschodniej", którego temat brzmiał " Zrozumieć Bośnię " w Białej Synagodze w Sejnach odbył się wernisaż wystawy plakatu "Sarajewo stolicą kulturalną Europy". Wystawa ponownie była prezentowana w Sejnach w Galerii Papuciarnia w ramach sympozjum pt. " Nowoczesność a wielokulturowość: Pomiędzy Sarajewem, Nowym Jorkiem a Jerozolimą " które odbyło się w dniach 4-6 kwietnia...
1 października 1995 Petersburski "Teatr Wokrug Rojala" zaprezentował w Białej Synagodze w Sejnach dwa spektakle:  Wesele żydowskie  i  Pieśni klezmerów . 
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI