Październik


26 października 1997 Krzysztof Czyżewski spotkał się w Warszawie z Jerzym Ficowskim. Głównym tematem spotkania były przygotowania do wydania przez Wydawnictwo "Pogranicze" książki J. Ficowskiego     Bajędy z augustowskich lasów . 
24 października 1997 Krzysztof Czyżewski uczestniczył w odbywającym się w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej zebraniu zespołu ekspertów w sprawie opracowania nowego programu polityki kulturalnej w Polsce - w audytorium "Przyszły ustrój kultury".
Prace dawne na papierze, lata 1947-1967 23 października 1997 w Białej Synagodze w Sejnach miał miejsce wernisaż wystawy profesora Andrzeja Strumiłły zatytułowanej  Prace dawne na papierze, lata 1947-1967. Wydarzenie połączone było z jubileuszami 70-lecia urodzin i 50-lecia pracy twórczej artysty. Zaprezentowano film przedstawiający sylwetkę artysty, miało też miejsce spotkanie z jubilatem, a w jego trakcie rozmowa o sztuce, poezji, podróżach. Suwalskie "Radio 5" przeprowadziło wywiad z Krzysztofem Czyżewskim na temat tych...
17-19 października 1997 Krzysztof Czyżewski brał udział w V Jesiennych Dniach Literatury odbywających się pod hasłem "Ocalenie przez poezję" - Gołdap 97. 
14 października 1997 Krzysztof Czyżewski uczestniczył w wieczorze jubileuszowym Gardzienic odbywającym się w Teatrze Małym w Krakowie. W spotkaniu brały również udział inne osoby związane z Gardzienicami - L. Kolankiewicz, Z. Osiński, M. Rychły, P. Pawluczuk. 
13 października 1997 W suwalskiej siedzibie Fundacji "Pogranicze" odbyły się dwa spotkania z poetami.  Gośćmi pierwszego - które rozpoczęło się o godz. 17.00 - byli poeci z Bośni, Josip Osti i Stevan Tontić oraz Danuta Cirlić-Straszyńska, tłumaczka ich wierszy. Utwory tych poetów znalazły się w wydanej przez "Pogranicze" antologii poezji bośniackiej  Lament nad Sarajewem  i serii poetyckiej  Biblioteka Pisarzy Sarajewa . Gościem drugiego spotkania - rozpoczęło się o godz. 18.00...
12 października 1997 Wieczór promocyjny "Krasnogrudy" i książek Wydawnictwa Pogranicze podczas poznańskiego Festiwalu "Ostry nawrót dekadencji".
11-12 października 1997 Krzysztof Czyżewski wziął udział w Festiwalu Literackim "Warszawa Pisarzy" zorganizowanym przez "Exlibris", Klub "Świat Książki" i "Midrasz" w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.   
10-11 października 1997 Wyjazd Krzysztofa Czyżewskiego do Krakowa i Przemyśla na festiwal filmów i programów telewizyjnych o mniejszościach narodowych i etnicznych. 
9-11 października 1997 Tomasz Zajączkowski z "Pogranicza" wziął udział w konferencji "Nadbużańska Inicjatywa Transgraniczna" zorganizowanej w Białymstoku przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej z Warszawy. Spotkanie miało na celu zacieśnienie sąsiedzkiej współpracy we wszystkich dziedzinach życia społecznego ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorczości, ochrony środowiska, oświaty i kultury oraz inspirowania działań instytucji administracyjnych. 
8-9 października 1997 Krzysztof Czyżewski brał udział w spotkaniu redaktorów pism społeczno-kulturalnych z Białorusi, Ukrainy i Polski odbywającym się w trakcie Festiwalu "Ostry nawrót dekadencji" zorganizowanego w Poznaniu przez Fundację Stefana Batorego. Podczas spotkania prezentował działalność "Pogranicza".
5-7 października 1997 Wyjazd Krzysztofa Czyżewskiego, zespołu Teatru Sejneńskiego i młodzieży z "Klasy Dziedzictwa Kulturowego" na uroczystości jubileuszowe do Gardzienic. "Pogranicze" prezentowało swoją działalność, wystawiło spektakl  Dybuk  i zorganizowało biesiadę muzyczną z udziałem kapeli prowadzonej przez Wojciecha Szroedera. 
3 października 1997 Krzysztof Czyżewski, Tomasz Zajączkowski, Agnieszka Szyszko oraz młodzież z "Klasy Dziedzictwa Kulturowego" brali udział w audycji telewizyjnej pt. "Czy chcemy w Polsce obcokrajowców?" nadawanej w cyklu "Nocne rozmowy" przez Program I TVP.
1-4 października 1997 W Suwałkach odbywały się  Eksploracje Teatralne SET `97 - spotkanie teatrów poszukujących nowych rozwiązań w dziedzinie przestrzeni, światła, ruchu scenicznego, warsztatu aktorskiego, plastyki, ruchu ciała, głosu, scenografii, struktury dramatycznej spektaklu. Jednym z prowadzących wykłady i warsztaty był Krzysztof Czyżewski. W trakcie festiwalu wystąpiły m.in. Teatr Cinema z Michałowic, teatry Biały Clown i Mandala z Krakowa, Teatr Piligrim z Moskwy oraz Scena Plastyczna KUL. 
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI