Philip Diskin gościem w Krasnogrudzie 25-26 września 2016

Philip Diskin podczas podróży po Europie Polska - Białoruś - Litwa w dniach 25-26 września w Pograniczu.


Philip Diskin urodził się w 1928 roku w Grodnie, następnie wraz z rodziną wyemigrował do USA gdzie ukończył psychologię (PhD), studiował też Drama Theater. Już w okresie studiów zaangażował się w działalność teatrów studenckich i alternatywnych.

Po emigracji do Izraela współtworzył jerozolimski Khan Theatre i był jego pierwszym dyrektorem artystycznym. W latach 1964-1967 prowadził amatorski teatr – grupę („Circle”) zrzeszającą anglojęzycznych studentów i imigrantów, głównie z W. Brytanii i USA.

Diskin wyreżyserował izraelskie premiery „Les Bonnes” J. Genet’a i „Ubu Roi” Alfreda Jarry.

W ramach działalności Khan Theatre wystawił też dramat Gombrowicza „Iwona, księżniczka Burgunda”.

W międzyczasie, Diskin współpracował też ze sceną amerykańską, był m.in. dyrektorem artystycznym Drama Center w Ann Arbor, w stanie Michigan.

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI