Piotr Łossowski przy współudziale Broniusa Makauskasa Kraje bałtyckie w latach przełomu 1934-1944.

Kraje bałtyckie w latach przełomu 1934 -1944. 
 
Piotr Łossowski przy współudziale Broniusa Makauskasa.
 
rok wyd. 2005 
 
stron 184 
 
oprawa twarda 
 
cena: 20 zł
 
Nakład wyczerpany

Państwa bałtyckie stanowią dziś niezmiernie ważną, północno-wschodnią flankę NATO. Są one też od roku 2004 członkami Unii Europejskiej, zajmując wśród nowo przyjętych krajów istotne miejsce. Są także bliskimi, po części bezpośrednimi, sąsiadami Polski, związanymi z nią siecią obopólnych interesów. Niemniej wiedza o krajach bałtyckich jest u nas zaskakujaco mała i niewystarczająca.

Pracując nad nieodzownym zbliżeniem Polski z jej bałtyckimi sąsiadami, należy przede wszystkim dążyć do lepszego wzajemnego poznania. A sprzyjać temu może w dużym stopniu wiedza o przeszłości, o historii Litwy, Łotwy i Estonii, a także o ich stosunkach z Polską. Niniejsze wydawnictwo, oparte na dokładnych badaniach źródłowych, służy właśnie temu celowi. Konkretnie mówi o wybranych wydarzeniach z historii najnowszej krajów bałtyckich w bardzo ważnych dla nich latach poprzedzajacych wybuch II wojny swiatowej, a także w czasie jej trwania.(...)

Andrzej Koryn (ze wstępu).

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI