Pobyt w Sorkwitach, 5-10.11.2005

Ponowne spotkanie wszystkich wolontariuszy z programu Międzynarodowy Wolontariat w Ochronie Krajobrazu Kulturowego na Warmii i Mazurach było zapowiedziane już na pierwszym spotkaniu we wrześniu. Nazwa Sorkwity niewiele nikomu mówiła, ale zaskoczenie miejscem pobytu było duże.


Okazało się, że uczestnicy projektu będą mieszkać w zamku przekształconym na hotel, położonym tuż nad jeziorem. Warunki i okolice były doskonałe. Dla wszystkich była to naprawdę miła odmiana. Celem pobytu w Sorkwitach było podsumowanie dotychczasowych działań każdego z uczestników, jak i zapoznanie się z zasadami pisania własnych projektów. Po miesiącu pobytu w swoich placówkach należało napisać sprawozdanie z wykonywanej pracy i ogólnie z samopoczucia i warunków życia w nowym miejscu. Każdy musiał podzielić się swoimi wrażeniami, powiedzieć zarówno o tych dobrych jak i złych doświadczeniach w kontaktach z nowym miejscem i nowymi ludźmi. Relacje były różne ale punktem wspólnym były opowieści o zapoznawaniu się z okolicą i orientowaniu w nowych obowiązkach. Głównym jednak celem spotkania w Sorkwitach było seminarium na temat zwiazany z tym, jak stworzyć swój własny projekt i w jaki sposób zrealizować swoje pomysły. Zajęcia były prowadzone intensywnie po kilka godzin dziennie od rana do wieczora. Celem było zapoznanie się ze stroną zarówno teoretyczną jak i praktyczną napisania i przedstawienia własnego projektu. Oprócz wykładów były także zajęcia w grupach i wspólne zastanawianie się nad problemami jakie wynikają przy tego typu pracy. Wszyscy uczestnicy, mimo zmęczenia jednogłośnie stwierdzili, że tego rodzaju seminarium było bardzo potrzebne. Już w trakcie spotkania padały różne pomysły na wspólne przedsięwzięcia między placówkami i być może zaowocuje to w przyszłości realnymi projektami. Następne spotkanie uczestników ma nastąpić w Dzień Wolontariusza, czyli 5-go grudnia w Olsztynie. Na ten dzień przewidziana jest konferencja z udziałem m.in. uczestników tego projektu. 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI