Podlaskie festiwale bez pieniędzy od ministra kultury

Serwis internetowy białostockiego wydania "Gazety Wyborczej" w artykule Moniki Żmijewskiej informuje, że tylko jeden festiwal muzyczny w regionie otrzymał od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pieniądze na 2014 r. Bez wsparcia zostało ponad dziesięć innych festiwali, m.in. Up To Date, Podlaska Oktawa Kultur, Zachor czy Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.


Powtarza się sytuacja sprzed roku. Proporcje były niemal identyczne - dotację ministra otrzymuje jeden festiwal (i w tym, i w ubiegłym roku to Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej), z kolei wymienione wyżej projekty oraz kilka innych zostają bez grosza z resortu. Organizatorzy są zawiedzeni, wielu będzie odwoływać się od decyzji, a mają na to czas do 14 lutego. Jeśli nie dostaną dotacji, jej brak z całą pewnością przełoży się na poziom tegorocznych festiwali - wsparcie od ministra stanowi w niektórych przypadkach sporą część budżetu.

W resorcie rozstrzygane są właśnie konkursy w ramach tzw. programów ministerialnych (I nabór). O wynikach kilkunastu, w ramach których na rozmaite przedsięwzięcia kulturalne na Podlasie trafi blisko 3,5 mln zł, pisaliśmy już kilka dni temu.

Teraz wiadomo też już, kto dostał pieniądze w ramach priorytetów: muzyka, edukacja kulturalna i infrastruktura szkół artystycznych. I to właśnie rozstrzygnięcie tego pierwszego programu budzi zawód organizatorów projektów ocenionych na tyle nisko, że nie dostały wsparcia.

Cały tekst do przeczytania w serwisie "Gazety Wyborczej".


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI