Podlaskie Forum Kultury - wizyta uczestników Forum w Krasnogrudzie i Sejnach

15 maja - Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie oraz Dom Pogranicza w Sejnach


 

 

 

 

 

 

ANIMACJA SPOŁECZNO-KULTURALNA ŚRODOWISK LOKALNYCH – jak rozwijać działalność instytucji kultury we współpracy z organizacjami pozarządowymi? - to tytuł tegorocznego, XX już, Podlaskiego Forum Kultury zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury. W trakcie 2 dni szkoleniowych uczestnicy warsztatów podczas wizyt studyjnych w podlaskich instytucjach kultury brali udział w warsztatach, prezentacjach oraz dyskusjach. Tym razem animatorzy, bibliotekarze oraz przedstawiciele samorządów i stowarzyszeń dyskutowali o kulturze w kontekście animacji społeczno-kulturalnej środowisk lokalnych. Podczas wyjazdowego spotkania zorganizowana została wizyta studyjna m.in. do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lipsku oraz Muzeum Lipskiej Pisanki i Tradycji. Część szkoleniowa podlaskiego forum odbyła się w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach, gdzie uczestnicy mieli możliwość skorzystania i zapoznania się m.in. z diagnozami potrzeb kulturalnych środowisk lokalnych, pozabudżetowymi źródłami pozyskiwania środków finansowych na działalność kulturalno-społeczną środowisk lokalnych. 

15 maja grupa gościła w Sejnach i Krasnogrudzie, gdzie podejmowano następujące zagadnienia:

- Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie jako model współpracy na przykładzie fundacji Pogranicze – wystąpienie Krzysztofa Czyżewskiego; 

- Edukacja kulturowa Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach jako przykład współpracy instytucji kultury z placówkami oświatowymi – wystąpienie Bożeny Szroeder. 

Strona WOAK

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI