Pogranicze na Kongresie Archiwistyki

24-25 września - IV Kongres Archiwistyki Społecznej z udziałem Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej


Tematem przewodnim tegorocznego Kongresu jest LOKALNOŚĆ. Archiwa społeczne zaproszono do podzielenia się doświadczeniami ze współpracy ze społecznością lokalną w swoich środowiskach, dbałości o pamięć swoich Małych Ojczyzn i pracy nad budowaniem wspólnoty.

Kongres organizowany jest po raz czwarty, poprzednie trzy edycje organizował zespół Fundacji Ośrodka KARTA. Czwartą edycję po raz pierwszy organizuje zespół Centrum Archiwistyki Społecznej – młodej instytucji kultury, powołanej 31 stycznia 2020 przez Fundację Ośrodka KARTA oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Misją CAS jest przede wszystkim wspieranie archiwów społecznych w zabezpieczaniu i upowszechnianiu zbiorów (m.in. poprzez oferowanie darmowych narzędzi i szkoleń), rozwijanie sieci ich współpracy i popularyzacja idei archiwistyki społecznej.  

 

Kongres Archiwów Społecznych jest fantastyczną okazją do spotkania archiwistów społecznych z całej Polski, wymiany doświadczeń i budowania relacji. W programie tegorocznego Kongresu, poza wyżej wspomnianymi prezentacjami, znajdują się m.in. inspirujące warsztaty, panel dyskusyjny oraz czas na konsultacje i rozmowy.

 

Kongres odbędzie się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, weźmie w nim udział ponad 100 osób stacjonarnie oraz 200-500 uczestników online. 

 

Program Kongresu 2021

 

Małgorzata Sporek-Czyżewska opowieść filmowa o  Krasnogrudzkim Archiwum Pogranicza

 

 

Poprzednie Kongresy z udziałem Pogranicza

 

Kongres 2019 

 

Kongres 2015


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI