Pogranicze nominowane do NAGRODY POLIN

 Tomasz Pietrasiewicz Laureatem Nagrody POLIN


 Nagroda POLIN

Z okazji pierwszych urodzin muzeum postanowiło zorganizować święto o nazwie Made in POLIN. Podczas "Made in POLIN" zostanie przyznana nagroda POLIN - muzeum będzie przyznawać ją co roku osobom, które swoim życiem, postawą i pracą przyczyniają się do realizacji przyjętej przez muzeum misji budowania szacunku i zrozumienia między Polakami i Żydami.

W tym roku jest pięcioro nominowanych do nagrody: + Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów", + Stowarzyszenie "Dzieci Holocaustu w Polsce", + Jan Jagielski - działacz społeczny, autor publikacji o historii Żydów polskich, + Tomasz Pietrasiewicz - dyrektor Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN", + Joanna Podolska - dyrektorka Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi,  która rozpoczęła akcję "Kolorowa tolerancja".

Podczas gali inaugurującej święto Made in POLIN poznaliśmy laureata pierwszej edycji Nagrody POLIN, przyznawanej osobom lub instytucjom, która poprzez swoje działania chroni pamięć o historii polskich Żydów oraz  przyczynia się do budowania szacunku wśród Polaków i Żydów, społeczeństw Europy i Świata. Wyróżnienie otrzymał Tomasz Pietrasiewiczm twórca i dyrektor Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN działającego w Lublinie od 1998 r.

zobacz stronę POLIN

Autorką statuetki jest rzeźbiarka Barbara Falender.

 

Nominacja do Nagrody Polin 2015


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI