Pogranicze w Amsterdamie. Relacje, artykuły.

16 maja 2018, w teatrze Stadsschouwburg w Amsterdamie odbyła się ceremonia wręczenia Europejskiej Nagrody Kultury Księżniczki Małgorzaty, przyznawanej przez Europejską Fundację Kultury.


Nagrodę Zespołowi Pogranicza oraz drugiemu tegorocznemu laureatowi - Forensic Architecture - wręczyła była przewodnicząca Europejskiej Fundacji Kultury, Jej Wysokość Księżniczka Niderlandów Małgorzata. Podczas ceremonii wystąpiła Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego oraz zaprezentowano krótki film o działalności Pogranicza przygotowany przez EFK specjalnie na tę okazję.

Uroczystość poprzedził całodniowy cykl debat i warsztatów (15 maja), w których udział wzięło około 100 osób reprezentujących organizacje należące do sieci współpracy EFK. Uczestnicy wspólnie poszukiwali odpowiedzi na pytania o to, jakie działania należy podejmować w kulturze w obliczu wyzwań, przed którymi staje współczesna Europa. Spotkanie pod nazwą „Challenge” [Wyzwanie] toczyło się w trzech blokach tematycznych: Alternatywne Rozwiązania Systemowe, Społeczeństwo Obywatelskie oraz Równość i Różnorodność. Tego samego dnia - 15 maja - odbył się również koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego w amsterdamskim Hotelu Arena.

Przeczytaj więcej o nagrodzie

Obejrzyj zapowiedź ceremonii

Obejrzyj zapis koncertu Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego w Amsterdamie

Obejrzyj relację z wręczenia nagrody Pograniczu

Obejrzyj film prezentujący Pogranicze przygotowany przez Europejską Fundację Kultury

Polonia.nl o koncercie Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego

Obejrzyj fotorelację z Gali na stronie EFK

Gratulacje od Międzynarodowego Centrum Kultury

O przyjaźni Pograniczno-Łejerskiej. Tekst Anny Skowronek z Poznania

Media o Europejskiej Nagrodzie Kultury Księżniczki Małgorzaty

Wrota Podlasia

Wyborcza.pl Białystok

Suwałki.info

Rp.pl

Polityka

OKTS w Amsterdamie [fot. Michał Moniuszko]

Listy gratulacyjne


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI