Pogranicze w "In Between?"

3 kwietnia 2017 r.  Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odwiedziły Zhanna Wróblewska i  Jagna Jaworowska, przedstawicielki Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność, koordynatorki wizyt studyjnych In Between?.


W ramach projektu In Between? młodzi uczestnicy badają przeszłość terenów pogranicznych w Europie, przeprowadzając wywiady z mieszkańcami, skanując domowe archiwa i odwiedzając istotne dla lokalnej historii miejsca. Zgromadzone w ten sposób wspomnienia, nagrania dźwiękowe i wideo, fotografie, listy i inne świadectwa życia codziennego są następnie udostępniane lokalnym i międzynarodowym archiwom, w tym Europeanie i Narodowemu Archiwum Cyfrowemu. Stanowią także podstawę do opracowania relacji z podróży pokazywanych m.in. podczas corocznej konferencji podsumowującej kolejne edycje projektu. Celem wizyty w Pograniczu było nawiązanie współpracy w projektach prowadzonych przez Europejską Sieci Pamięć i Solidarność.

W trakcie kolejnej edycji jednym z odwiedzanych regionów będzie pogranicze polsko-litewskie, w tym Sejny oraz Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Uczestnicy wezmą udział w interdyscyplinarnych warsztatach w Warszawie, a następnie pojadą na wizyty studyjne na poszczególne tereny pograniczne. Planowane są dwie edycje: letnia (1-13 lipca) i jesienna (13-25 września). W projekcie mogą wziąć udział osoby w wieku 18-25 lat zainteresowane historią, antropologią, socjologią, jak również sztuką czy dziennikarstwem. Więcej informacji i formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie www.enrs.eu/inbetween. Zachęcamy do aplikowania!

 

Studenci w poszukiwaniu lokalnych historii na pograniczu polsko-litewskim - podsumowanie letnich warsztatów.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI