Pogranicze w Zachodniej Galilei

 W dniach 16-23 stycznia  - cykl spotkań i warsztatów prezentujących prace Pogranicza oraz nowy program "Opowieści o Współistnieniu. Niewidzialny Most"


 Pogranicze prezentowało swoją pracę na zaproszenie Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, Instytutu Polskiego oraz Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Tel Awiwie. Jednocześnie wizyta miała charakter roboczy, Zachodnia Galilea wyraziła potrzebę stworzenia instytucji na wzór Pogranicza - Galilejskiego Domu Pogranicza.  Pogranicze pracowało w miejscach,  gdzie sąsiadują ze sobą Żydzi m.in z Polski, Rosji i Maroka, Arabowie chrześcijanie, muzułmanie i Druzowie, Beduini i imigranci z Afryki.

W programie m.in: spotkanie z pracownikami Collegu w Akko, zajmującymi się kwestiami wielokulturowymi,  spotkanie i warsztaty dla  uczestników seminarium w ramach kursu o historii Polski i Żydów polskich, prowadzonego przez Batię Gilad, Warsztaty prowadzili:"Niewidzialny Most" Krzysztof Czyżewski,  Archeologia pamięci w pracy Pogranicza na podstawie "Kolekcji Filmowej Opowieści Pogranicza", Bożena Szroeder, "Powracający - historia Żydółw sejneńskich" Małgorzata Czyżewska, Muzyka Miejsca - Michał Moniuszko.

zwiedzanie galilejskich miejscowości - spotkania z przedstawicielami społeczności bądź władzami miejscowości: Maalot, Tarshiha, M. Hila, Kfar Vradim,  Yanuch Mailia, Pki in,  wizyta w Kibucu Lochamej HaGeta'ot - Muzeum Pamięci Dzieci, prezentacja najlepszych praktyk kulturowych bądź społecznych: np. Dom Spotkań dla Gości Divan - w wioskach Druzów, Centrum Wspierania dla Kobiet (program "Igła i Nitka"), projekt Dolina Równości, Ogród Społeczny, Złoty Klub  Kfar Vradim,  Warsztaty dla osób upośledzonych fizycznie i psychicznie  jako miejsce pracy, Szkoła Muzyczna z Orkiestrą,

spotkanie Pogranicza oraz zespołu izraelskiego z ambasadorem RP w Izraelu, dyrektorem Instytutu Polskiego, Konsulem  Honorowym Haify i terenów północnych oraz przedstawicielami władz regionalnych Zachodniej Galilei, 

zawiązanie zespołu, który w przyszłości realizował będzie idee Galilejskiego Domu Pogranicza.

Gospodarzami w Galilei byli: Batia Gilad - Przewodnicząca Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, Ilan i Johanna Katz, Aliza Salomon, Ornit Bar Zait - emerytowani nauczyciele m.in historii.

W spotkaniach uczestniczyli między innymi:

Yael Russek - Ambasada RP w Izraelu

Iris Lazarof - Maalot Tarshicha
George Abalone - Maalot Tarshicha
Ajman Shenati - Maalot Tarshicha
Mnal Habib - Jat Januch
Dr.  Firas Arraf- Mailya
Liat Blecher - Kfar Vradim
Aviadn Cohen - Kfar Vradim

Pogranicze w Zachodniej Galilei. Dokumentacja podróży: Michał Moniuszko


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI