Polsko-litewskie rozmowy w dworze w Krasnogrudzie [FOTO]

Z inicjatywy Polskiego Klubu Dyskusyjnego w Wilnie 2 października 2016 roku Krasnogruda gościła członków Klubu oraz zaproszoną przez nich młodzież litewską z Sejn i Puńska. 

Celem rozmów było odnalezienie nowych instrumentów i dróg współpracy między polską społecznością na Litwie oraz litewską społecznością w Polsce, nawiązanie kontaktów, podzielenie się doświadczeniami i dyskusja na temat możliwości dialogu w różnych nowych wymiarach.


Polski Klub Dyskusyjny (PKD) – to stowarzyszenie powstałe w Wilnie we wrześniu 2014 roku, w celu stworzenia platformy do dyskusji polsko-polskiej na Litwie oraz dialogu polsko-litewskiego. Polski Klub Dyskusyjny jest organizacją apolityczną, której celem jest rozwój życia społeczno-kulturalnego Polaków na Litwie oraz tworzenie na Wileńszczyźnie zrębów społeczeństwa obywatelskiego, poprzez imprezy, odczyty i dyskusje na wszelkie tematy interesujące litewskich Polaków ze szczególnym uwzględnieniem problemów nurtujących dziś Litwę i Polskę. W Klubie bywają wybitni politycy, naukowcy, dyplomaci i pisarze z Litwy oraz Polski (m.in. A.Kubilius, A.Sysas, R.Šimašius, L.Linkevičius, R.Valatka, B.Borusewicz, Z.Szczerek, W.Dąbrowski i inni).  PKD jest inicjatorem  wspólnych polsko-litewskich obchodów Dnia Niepodległości Polski i Dnia Niepodległości Litwy oraz udziału litewskich Polaków w litewskim Marszu Niepodległości.

https://www.facebook.com/Polski-Klub-Dyskusyjny

Polsko-litewskie rozmowy w dworze w Krasnogrudzie / 02.10.2016


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI