Polsko-litewskie rozmowy w dworze w Krasnogrudzie [FOTO]

Z inicjatywy Polskiego Klubu Dyskusyjnego w Wilnie 2 października 2016 roku Krasnogruda gościła członków Klubu oraz zaproszoną przez nich młodzież litewską z Sejn i Puńska. 

Celem rozmów było odnalezienie nowych instrumentów i dróg współpracy między polską społecznością na Litwie oraz litewską społecznością w Polsce, nawiązanie kontaktów, podzielenie się doświadczeniami i dyskusja na temat możliwości dialogu w różnych nowych wymiarach.


Polski Klub Dyskusyjny (PKD) – to stowarzyszenie powstałe w Wilnie we wrześniu 2014 roku, w celu stworzenia platformy do dyskusji polsko-polskiej na Litwie oraz dialogu polsko-litewskiego. Polski Klub Dyskusyjny jest organizacją apolityczną, której celem jest rozwój życia społeczno-kulturalnego Polaków na Litwie oraz tworzenie na Wileńszczyźnie zrębów społeczeństwa obywatelskiego, poprzez imprezy, odczyty i dyskusje na wszelkie tematy interesujące litewskich Polaków ze szczególnym uwzględnieniem problemów nurtujących dziś Litwę i Polskę. W Klubie bywają wybitni politycy, naukowcy, dyplomaci i pisarze z Litwy oraz Polski (m.in. A.Kubilius, A.Sysas, R.Šimašius, L.Linkevičius, R.Valatka, B.Borusewicz, Z.Szczerek, W.Dąbrowski i inni).  PKD jest inicjatorem  wspólnych polsko-litewskich obchodów Dnia Niepodległości Polski i Dnia Niepodległości Litwy oraz udziału litewskich Polaków w litewskim Marszu Niepodległości.

https://www.facebook.com/Polski-Klub-Dyskusyjny

Polsko-litewskie rozmowy w dworze w Krasnogrudzie / 02.10.2016


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI