Poznaj historię szefa Europejskiej Stolicy Kultury

Artykuł z wrocławskiego wydania Gazety Wyborczej dotyczący książki "Pogranicze. O odradzaniu się kultury" Doroty Sieroń-Galusek i Łukasz Galuska, który ukazał się 7 maja 2012.


Książka "Pogranicze. O odradzaniu się kultury" dla wszystkich zainteresowanych wrocławską Europejską Stolicą Kultury powinna być pozycją obowiązkową. Bo choć jej autorzy zabierają nas na wycieczkę do Sejn, lektura może być kluczem do zrozumienia filozofii działania Krzysztofa Czyżewskiego, szefa Pogranicza i od niedawna dyrektora artystycznego ESK

Autorzy monografii Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" Dorota Sieroń-Galusek i Łukasz Galusek dokonują podsumowania jego historii. W kluczowym dla niej momencie - premiera książki zbiega się z uroczystymi obchodami 22-lecia ośrodka w Sejnach i przeprowadzką Krzysztofa Czyżewskiego do Wrocławia, gdzie będzie kierował programem Europejskiej Stolicy Kultury.

Czytaj całość na www.wroclaw.gazeta.pl


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Archiwum

The Market / Targ

 

Kino

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa 2008

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI