Pracownia Gucia Zaczarowanego

Pracownia Gucia Zaczarowanego, działa od ponad trzech lat. Jest to pracownia plastyczna, ale nie tylko. Należą do niej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, te najmłodsze mają tylko trzy lata, ale są też i ośmiolatki, przy trudniejszych zadaniach starsze dzieci pomagają maluchom.

Najmłodszym często towarzyszą zawsze u nas mile widziani, rodzice i dziadkowie. Oni także uczestniczą w zajęciach, chętnie korzystamy z ich doświadczenia, umiejętności i wiedzy, chętnie sięgamy do ich pamięci i wspomnień.

W Pracowni spotykają się dwie stałe grupy dzieci: jedna grupa to dzieci z okolic Krasnogrudy i z Sejn, a druga to uczniowie Szkoły Podstawowej w Poćkunach. Zajęcia związane są tematycznie z historią Gucia Zaczarowanego, bohatera ulubionej książki z dzieciństwa Czesława Miłosza i są rodzajem edukacji artystyczno-ekologiczno-przyrodniczej.

W roku 2020 z uwagi na pandemię koronawirusa, zajęcia są czasowo zawieszane.

 


Rok wokół dworu - filmiki ze spotkań „Rok wokół dworu” cztery wielkoformatowe obrazy, przedstawiające dwór krasnogrudzki w otoczeniu czterech pór roku - wiosna, lato, jesień, zima. Obrazy, w całości wykonane przez dzieci podczas spotkań w Pracowni Gucia Zaczarowanego.
Pracownia Gucia Zaczarowanego Pracownia Gucia Zaczarowanego, działa od ponad dwóch lat. Jest to pracownia plastyczna, ale nie tylko. Należą do niej małe dzieci, te najmłodsze mają tylko trzy lata, ale są też i ośmiolatki, przy trudniejszych zadaniach starsze dzieci pomagają maluchom.
Rok wokół dworu. Wiosna Palmy, pisanki, marzanny
Rok wokół dworu. Lato Praca zwierząt gospodarskich i żniwa
Rok wokół dworu. Lato Tradycyjna muzyka ludowa regionu
Rok wokół dworu. Jesień Warsztaty ceramiczne i przyrodniczo-edukacyjne
Bawialnia w Krasnogrudzie W Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie utworzona została pracownia artystyczna dla dzieci przedszkolnych „Bawialnia”.
1

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 


 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI