Pracownia Muzyki Klasycznej - spotkanie inauguracyjne

Rusza nowy program popularyzowania muzyki klasycznej. Środa, 27 lutego 2019, godzina 19.00, Dawna Jesziwa w Sejnach


 

 

 

 

 

 

27 lutego zainaugurowana zostanie nowa pracownia Pogranicza - Pracownia Muzyki Klasycznej, prowadzona przez Stanisława Czyżewskiego. Przestrzenią spotkań będzie Dawna Jesziwa - miejsce, w którym od lat trwa codzienna praca z muzyką.

Nowa pracownia oparta jest na trzech głównych filarach: Camera Pro Classica, Podróże muzyczne i Audycje muzyczne. W ramach programu organizowane będą poprzedzone prelekcją koncerty w wykonaniu młodych polskich muzyków, śpiewaków wykonujących utwory powszechnie znane oraz te mniej popularne (Camera Pro Classica); słuchowiska symfoniczne z wprowadzeniem dziennikarzy muzycznych i historyków muzyki (praktyka wspólnego słuchania - Podróże muzyczne); dzięki współpracy z Suwalską Szkołą Muzyczną w Białej Synagodze odbywać się będą koncerty dyplomowe uczniów szkoły (Audycje muzyczne).

Jest to kontynuacja programu Camera Pro Classica zainicjowanego w Pograniczu przed laty. Uczestnicy podczas spotkań warsztatowych zajmować się będą m.in. praktyką samego słuchania muzyki - skupiać się będą na tej dziedzinie, która towarzyszy niemal każdemu i niemal na każdym kroku, jednak zawsze jako uzupełnienie innych działań (słuchanie muzyki przy pracy, podczas spaceru itp.). Muzyka ma potężne, terapeutyczne właściwości i nawet kiedy używana jest jako tło do codziennych zadań, oddziaływuje na słuchającego, gra na jego emocjach i systemie nerwowym. Potrafi wiele: uspokaja, leczy, usypia, pobudza, irytuje, doprowadza do łez, wprowadza w trans... Uczestnicy warsztatów będa mogli poznać całe spektrum możliwości muzyki, skupiając się podczas cyklicznych spotkań wyłącznie na niej.

Chętnych prosimy o wysłanie zgloszenia na adres: stan613@gmail.com

Serdecznie zapraszamy na spotkanie inauguracyjne!

Pracownia Muzyki Klasycznej - inauguracja
środa, 27 lutego
godzina 19.00
Dawna Jesziwa w Sejnach
wstęp wolny

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI