Pracownia Przyrody

PRACOWNIA PRZYRODY - skupia się wokół tematów związanych z „rytmem” natury. Pod przewodnictwem „mistrzów” (ornitologów, botaników, geologów itp.), zgłębiamy wiedzę o otaczającej nas przyrodzie, używając różnych technik artystycznych (między innymi grafikę i rzeźby z gliny), utrwalamy wiedzę tworząc wystawy i publikacje tematyczne autorstwa dzieci. W pracowni powstał katalog opisujący ptaki zamieszkujące Park Krasnogrudzki. Zajęcia przyrodnicze odbywają się w przestrzeni Parku Krasnogrudzkiego i mają silny charakter praktyczny. O otaczającym nas świecie przyrody, uczymy się przemierzając krok po kroku przestrzeń parku i pilnie obserwując roślinność, wodę, ptaki, gryzonie, owady i wszelkie zmiany które zachodzą w parku w ciągu roku. Posługujemy się przy tym lupami, mikroskopami, lunetami, binokularami w celu zgłębiania tajemnic flory i fauny wokół nas. Pracownię prowadzi Ksenija Konopek

 

Lichenolog Wiesław Fałtynowicz gościem Pracowni Przyrody 11 października 2021 - gościem Pracowni Przyrody będzie Wiesław Fałtynowicz, który poprowadzi warsztaty dla uczniów Szkoły Waldorfskiej w Bielsku-Białej.
Owady w parku Krasnogrudzkim 6 sierpnia 2020 - Klub Gaja i dzieci z krasnogrudzkich pracowni Gucia Zaczarowanego i Przyrody zakładają w parku przy Dworze Miłosza zakątek dla owadów zapylających.
Ruszyła Pracownia Przyrody w nowej odsłonie.  22.10 2020. Krasnogruda, park krasnogrudzki
Mali przyrodnicy w Parku Krasnogrudzkim W dniach 8-9 października 2020 r. - 100 osobowa grupa dzieci z przedszkola w Puńsku odwiedziła Krasnogrudę.
Pracownia Przyrody W Dworze w Krasnogrudzie otoczonym starym, niegdyś dworskim, a teraz zdziczałym parkiem mieści się pracownia Przyrody. Inspirację do jej utworzenia stanowił sam park, jak i związek miejsca z Czesławem Miłoszem który, będąc gimnazjalistą, a potem studentem Uniwersytetu w Wilnie, w majątku Kunattów, pensjonacie swoich ciotek spędzał letnie wakacje.
O Bąku - Park Krasnogrudzki                       Bąk -  Botaurus stellaris, "Atlas Parku Krasnogrudzkiego. Ptaki"
O Kosie - Park Krasnogrudzki                           Kos -  Turdus merula, Atlas Parku Krasnogrudzkiego. Ptaki
Edukacja przyrodnicza w Krasnogrudzie Dwór w Krasnogrudzie otoczony jest parkiem bogatym w różnorodne gatunki zwierząt.
O Pracowni Przyrody Pracownia Przyrody istnieje od 4 lat, uczestniczą w niej dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, z którymi spotykamy się raz w tygodniu. Niektóre z nich są z nami od początku, mimo że po trzech latach zamykamy pewien sykl spotkań i realizujemy podobny materiał.
Atlas Parku Krasnogrudzkiego Projekt „ Atlas   Parku Krasnogrudzkiego” ma formę warsztatów przyrodniczych i artystycznych skierowanych do grupy dzieci z klas III-VI biorących udział w zajęciach Pracowni Przyrodniczej.  
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI