Pracownia Przyrody

PRACOWNIA PRZYRODY - skupia się wokół tematów związanych z „rytmem” natury. Pod przewodnictwem „mistrzów” (ornitologów, botaników, geologów itp.), zgłębiamy wiedzę o otaczającej nas przyrodzie, używając różnych technik artystycznych (między innymi grafikę i rzeźby z gliny), utrwalamy wiedzę tworząc wystawy i publikacje tematyczne autorstwa dzieci. W pracowni powstał katalog opisujący ptaki zamieszkujące Park Krasnogrudzki. Zajęcia przyrodnicze odbywają się w przestrzeni Parku Krasnogrudzkiego i mają silny charakter praktyczny. O otaczającym nas świecie przyrody, uczymy się przemierzając krok po kroku przestrzeń parku i pilnie obserwując roślinność, wodę, ptaki, gryzonie, owady i wszelkie zmiany które zachodzą w parku w ciągu roku. Posługujemy się przy tym lupami, mikroskopami, lunetami, binokularami w celu zgłębiania tajemnic flory i fauny wokół nas. Pracownię prowadzi Ksenija Konopek

 

Pracownia Przyrody W Dworze w Krasnogrudzie otoczonym starym, niegdyś dworskim, a teraz zdziczałym parkiem mieści się pracownia Przyrody. Inspirację do jej utworzenia stanowił sam park, jak i związek miejsca z Czesławem Miłoszem który, będąc gimnazjalistą, a potem studentem Uniwersytetu w Wilnie, w majątku Kunattów, pensjonacie swoich ciotek spędzał letnie wakacje.
O Bąku - Park Krasnogrudzki                       Bąk -  Botaurus stellaris, "Atlas Parku Krasnogrudzkiego. Ptaki"
O Kosie - Park Krasnogrudzki                           Kos -  Turdus merula, Atlas Parku Krasnogrudzkiego. Ptaki
Edukacja przyrodnicza w Krasnogrudzie Dwór w Krasnogrudzie otoczony jest parkiem bogatym w różnorodne gatunki zwierząt.
O Pracowni Przyrody Pracownia Przyrody istnieje od 4 lat, uczestniczą w niej dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, z którymi spotykamy się raz w tygodniu. Niektóre z nich są z nami od początku, mimo że po trzech latach zamykamy pewien sykl spotkań i realizujemy podobny materiał.
Atlas Parku Krasnogrudzkiego Projekt „ Atlas   Parku Krasnogrudzkiego” ma formę warsztatów przyrodniczych i artystycznych skierowanych do grupy dzieci z klas III-VI biorących udział w zajęciach Pracowni Przyrodniczej.  
1

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI