Pracownia Sztuki

PRACOWNIA SZTUKI - prowadzi systematyczną pracę edukacyjną opartą na zapoznawaniu się z różnymi technikami użytkowymi w twórczości plastycznej, począwszy od tradycyjnych metod po nowe (komputerowe) sposoby "organizacji obrazu". Pracownia posługuje się różnymi technikami sztuki (malarstwo, ceramika, grafika, rzeźba, książka, rękodzieło), a zakres pracy związany jest z tematyką pogranicza, dialogu międzykulturowego i sąsiedztwa. Pracownię prowadzi Wiesław Szumiński.


Krasnogrudzka Pracownia Sztuki Minęło już trzydzieści lat od czasu kiedy powróciłem do Sejn po latach nauki w dalekim świecie i po raz pierwszy wszedłem do sejneńskiej synagogi. Była biała jak śnieg. Tuż po remoncie. Pamiętam, że kiedy wchodziliśmy do niej, buty zostawialiśmy na progu.    Pamiętam synagogę z wcześniejszych, licealnych moich lat. Ogrodzona wysokim płotem, była niedostępna, a trwający w niej remont wydawał się stanem permanentnym. Teraz zaczynałem w niej pierwszą w swoim życiu pracę.
Baranauskas - Rosenfeld - Miłosz. Książka poświęcona poetom Książka artystyczna opracowana przez uczestników projektu
Baranauskas - Rosenfeld - Miłosz Wystawa-instalacja na Łące Baltazara w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie
Wyjazd do Onikszt 1 sierpnia Pracownia Plastyczna w ramach trwającego w tym roku projektu Baranauskas - Miłosz - Rosenfeld odwiedziła Onikszty w Litwie, miejsce urodzenia Antoniego Baranowskiego.
Baranauskas - Rosenfeld - Miłosz. Fotorelacja z warsztatów Galeria fotografii z warsztatów artystycznych
Plener Pracowni Sztuki w Krasnogrudzie Międzynarodowe Centrum Dialogu, 14-16 czerwca 2019
Pracownia Sztuki na warsztatach w Krasnogrudzie W dniach 22-24 czerwca 2018 młodzież z Pracowni Sztuki gościła w Krasnogrudzie.
11 czerwca - W Pracowni Sztuki 11 czerwca 2018 - Zajęcia w Pracowni Sztuki Wiesława Szumińskiego. 
"Maska. Kostium-Rzeżba-Instalacja". Wystawa dzieci z Pracowni Maski z Krasnopola Prowadzenie pracy i  aranżacja wystawy:Wiesław Szumiński Biała Synagoga
Warsztaty MASKI z psychologiem, filmowcem i artystą. 5-7 czerwca 2015 w Krasnogrudzie w ramach spotkań „Kostium-Maska-Metafora.  O poszukiwaniu własnej tożsamości”  odbyły się warsztaty Pracowni Maski i Pracowni Złotego Runa wokół tematu maski.
Pracownia Maski - galeria z majowych prezentacji Prezentujemy zdjęcia, które powstały podczas drugiego dnia “Opowieści o współistnieniu”. 
1

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 


 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI