Pracownia Tkania

Jedną z Krasnogrudzkich Pracowni jest Pracownia Tkania, którą prowadzi Urszula Wasilewska.


W czasie spotkań młodzież współtworząca pracownię poznaje wzornictwo, techniki i kolorystykę różnych tkanin regionalnych. Uczy się projektować oraz wykonuje własne tkaniny na ramach tkackich oraz krośnie ludowym. W ramach działań pracowni odbyły się również wyjazdy do artystycznej szkoły w Kiejdanach - na Litwie, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu i do Muzeum Regionalnego w Puńsku. Młodzi tkacze spotkali się także z Aldoną Wojciechowską - etnografką oraz Weroniką Wolańską - litewską tkaczką ludową, która wprowadzała grupę w tajniki pracy na krośnie. Obecnie uczestnicy po teoretycznym zapoznaniu się z wzornictwem tkaniny litewskiej dwuosnowowej przeszli do wykonywania projektów małej tkaniny na ramce. Pracownia Tkania współtworzy tegoroczne działania wokół projektu "Opowieści o współistnieniu".

Pracownia Tkania


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Archiwum

Misterium Mostu 2019

 

O sierocie

 

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego - Abenamar

 

Ludzie Pogranicza - Białoruś

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI