Projekt Przebłyski 2009 - 2011

Projekt Przebłyski to spotkanie z historii miasta Sejny z nowymi technologiami multimedialnymi. Film, wizualizacje oraz inne cyfrowe formy przekazu w rękach mieszkańców miasta chcących oddać otaczający ich świat.


Zapraszamy na blog Projektu Przebłyski  - www.przeblyskisejny.wordpress.com - gdzie na bieżąco informujemy o działaniach organizowanych w ramach projektu.

 

#3 Przebłyski Sezon Trzeci

Trzecia edycja projektu skupiona jest na aspekcie pamięci najnowszej, powojennej historii miasta. Chcemy wyciągnąć wspomnienia dotyczące ostatnich 50 lat życia w mieście i skupić je w formie audycji tworzonych na żywo w kilku punktach miasta i bezpośrednio związanych z prezentowanymi wspomnieniami.

W projekcie weźmie udział grupa mieszkańców Sejn. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w projekcie serdecznie zapraszamy. Prosimy kontaktować się pod adresem marcin@pogranicze.sejny.pl

 

#2 PRZEBŁYSKI_2 Jedna Minuta Sejn

Minuta jest jedną z podstawowych jednostek czasu. W czasie jednej minuty można zrobić wiele rzeczy, także przekazać wiele treści. Udowadniają nam to codziennie niezliczone spoty reklamowe, materiały telewizyjne czy twórczość internautów.

Chclilismy by tą jedną minutę wykorzystać do pokazania miasteczka w którym mieszkamy. Jego wielu aspektów, ludzi, zabudowy czy historii. Nie muszą to być historie prawdziwe, może to być także krótka (bo jakże inaczej) fabuła umieszczona w sejneńskim krajobrazie. Wolność twórcza jest tutaj nieograniczona. Jedyną barierą – czas.

Ośrodek “Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” udostępni swój sprzęt nagraniowy, fotograficzny oraz przestrzeń na czas realizacji projektu.

Projekt trwał do sierpnia 2010 roku. W ramach projektu odbyły się warsztaty i spotkania z twórcami kina niezależnego, artystami wizualnymi oraz wszelkiej maści pasjonatami wizualiów.

Efektem końcowym był pokaz filmów zrealizowanym w trakcie projektu w plenerowej przestrzeni miejskiej na ścianie bloku Wojska Polskiego 60c. Dziękujemy Spółdzielni Mieszkaniowej za pomoc w realizacji pokazu.

 

#1 PRZEBŁYSKI – stare Sejny w nowych mediach

Projekt „Przebłyski” był próbą połączenia nowej sztuki wizualnej, takiej jak fotografia, filmy wideo czy grafika komputerowa z tradycyjnymi mediamijak farby, drewno albo glina. Podczas pracy z młodzieżą, za sprawą opowieści Bożeny Szroeder i starszych mieszkańców Sejn, pojawiły się przebłyski świata którego już nie ma, historii Sejn zapamiętanej przez starszych ludzi oraz tej zapisanej w dokumentach i książkach. Na granicy tych dwóch światów zrodziły się filmowe impresje i ekspresje, stworzone przez młodych ludzi pod kierunkiem opiekunów artystycznych z takich dziedzin jak film, sztuki plastyczne, teatr czy muzyka. Projekt zakończył się prezentacją prac młodych sejneńskich twórców w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej.

Projekt prowadził Marcin Pawlukiewicz, filmowiec-dokumentalista samouk, który podczas warsztatów prowadzonych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” dokształcił się w kierunku Młodego Menadżera Kultury i wspólnie z Ośrodkiem Pogranicze projekt ten zrealizował.

Wsparcia finansowego udzieliło Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach projektu Młodzi Menadżerowie Kultury. Dofinansowano ze środków Fundacji Wspomagania Wsi.

Projekt Przebłyski - 2009 - 2011


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI