Prowadzący i warsztaty Letniej Szkoły Dialogu Międzykulturowego

Warsztat Animatora: Formy i metody międzykulturowych praktyk; uwarunkowań lokalnych; najlepszych praktyk, potencjalnych pułapek i porażek; prowadzącym warsztaty będzie Chris Baldwin.

Chris Baldwin
 reżyseruje i pisze dla teatrów w całej Europie. Cieszy się międzynarodową sławą jako nauczyciel praktyki teatralnej; wykładał między innymi: w Rose Bruford College (jako profesor wizytujący), Central School of Speech and Drama (Londyn) i Królewskiej Akademii Teatralnej (Madryt). Jest autorem wielu książek w języku angielskim i hiszpańskim, a niedawno doradcą Fundacji Nowej Kultury (Bułgaria) i La Caixa (Barcelona). Obecnie prowadzi własną firmę, zajmuje się również reżyserią i pisaniem.


Warsztat Pogranicza: znajomość wielokulturowego dziedzictwa regionu i jego kontekstu historycznego, źródeł konfliktów i tradycji tolerancji; odniesienia do innych tradycji Wschodu i Zachodu; prowadzącym warsztaty będzieKrzysztof Czyżewski - praktyk idei, poeta, eseista, animator kultury, redaktor, podróżnik.

Jest jednym z założycieli, i od 1990 roku, Prezesem Fundacji "Pogranicze" i dyrektorem Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów". Szef Europejskiej Sieci Domów Literackich HALMA, Dyrektor Artystyczny kandydatury Lublina do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Inicjator i Prezes Zarządu Kongresu Kultury Partnerstwa Wschodniego. Autor książek "Ścieżka pogranicza", "Linia powrotu" i "Podręcznika Dialogu. Zaufanie i tożsamość ". 

Warsztat Lidera: tworzenie i zarządzanie organizacją: sieci kontaktów partnerskich; strony finansowej, strategii lokalnych i międzynarodowych, organizacja miejsca: prowadzącym warsztaty będzie Jean Pierre Deru.

To specjalista w dziedzinie zarządzania kulturą. Przez dwadzieścia lat doradzał profesjonalistom "trzeciego sektora" na podstawie własnych doświadczeń. Z wykształcenia prawnik, absolwent Katolickiego Uniwersytetu w Louvain w Belgii, gdzie obecnie pracuje na Wydziale Ekonomii i Nauk Społecznych. Dyrektor Stowarzyszenia Marcela Hicter, prowadzącego program "Europejski Dyplom z Zarządzania Projektami Kulturalnymi", wspieranego przez Radę Europy, Unię Europejską i UNESCO. Współautor licznych książek.

Anna Danilewicz jest 
dyrektorką Departamentu Edukacji i Organizacji Wystaw w Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku, wcześniej pracowała w Teatrze Dramatycznym oraz dla największej gazety w województwie podlaskim (Gazeta Współczesna) jako dziennikarka, współpraca z wieloma stowarzyszeniami oraz przy kilku niezależnych projektach:

Pracowała jako prowadząca letnie warsztaty teatralne dla młodzieży w latach 2009, 2010, 2011 w dziale dziennikarstwa dotyczącego teatru. Była równiez koordynatorką interdyscyplinarnych projektów - Kulturalne Mosty i Białystok CALM: Misja życiowa. Oba projekty były realizowane we współpracy z różnymi instytucjami kulturalnymi i społecznymi oraz organizacjami pozarządowymi, takimi jak: Stowarzyszeni ENGRAM (taniec, sztuka ulicy), Salezjański Ośrodek Misyjny, Centrum Opieki i Edukacji Doraźnej, Teatrem Dramatycznym, Teatrem Stowarzyszenia Kolegtyw oraz wspólnie z niezależnymi artystami (breakdancerami, graficiarzami, aktorami, piosenkarzami, reżyserami, grafikami i filmowcami). Jako dziennikarka - nadal współpracuje z niektórymi mediami.

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

  

POGRANICZE / BIAŁORUŚ


Z rezydentem Andrejem Chadanowiczem rozmawia Krzysztof Czyżewski.

   Krasnogruda 29 stycznia 2021

 

 

Z rezydentką Hanną Jankute rozmawia Krzysztof Czyżewski.

  Krasnogruda 17 listopada 2020

 

  Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

  

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI