Prowadzący warsztaty


1. Warsztat ceramiczny - Atlantyda Pogranicza, Krasnogruda Celem warsztatu jest zaprojektowanie i wykonanie przez biorących w nim udział, obiektów, które rozmieszczone będą w przestrzeni objętej projektem „Atlantyda”. Obiekty owe, ich kształt i forma zaprojektowane przez uczestników warsztatu, wykonane będą z gliny szamotowej i wypalone w piecu ceramicznym. W zależności od projektów możliwe jest użycie szkliw i angob wykorzystywanych do zdobienia ceramiki. Obiekty (trójwymiarowe, tablice, rzeźby) powinny swoją...
2. Warsztaty przyrodniczo-krajoznawcze z elementami fotografii - Atlantyda Pogranicza, Krasnogruda Zajęcia ukierunkowane na naukę rozpoznawania różnych elementów przyrodniczych i kulturowych wpisanych w krajobraz. Ważnym elementem warsztatów jest ukazanie przyrody na różne sposoby i na różnych płaszczyznach wrażeniowych. W programie prezentacje fotografi czne zarówno przyrodniczo – krajoznawcze jak i na pobudzenie wyobraźni i rozszerzenie widzenia krajobrazu czy jego elementów. Ponadto podróże (w sumie 9) do miejsc rzadko odwiedzanych i...
3. Warsztaty graficzne - Atlantyda Pogranicza, Krasnogruda Rysunek, grafika, ilustracja, tworzenie znaków – wykorzystanie ich w projektowaniu grafi cznym. Zasady tworzenia publikacji. Zadania opracowania kaligramów i piktogramów do przewodnika.
4. Warsztaty formy i koloru - Atlantyda Pogranicza, Krasnogruda Inspiracją będą obecne w polodowcowej okolicy kamienie. Obok formy zajmiemy się kolorem, tworzeniem wyciągów barwnych okolicznych miejsc. Doświadczenia te będą bazą i inspiracją do tworzenia obiektów użytkowych.
5. Warsztat fotograficzny - Atlantyda Pogranicza, Krasnogruda Budowa i działanie aparatów fotografi cznych. Podstawowe pojęcia: migawka, czas ekspozycji, czułość  i co z tego wynika dla obrazu fotografi cznego (zajęcia teoretyczne i praktyczne). Budowa i działanie obiektywów fotografi cznych ogniskowa, przysłona, głębia ostrości, perspektywa (zajęcia teoretyczne i praktyczne). Współczesna ciemnia cyfrowa. Pliki (zdjęcia) cyfrowe - przegląd programów do edycji zdjęć (Zajęcia teoretyczne i praktyczne). Rodzaje plików cyfrowych. Format RAW...
6. Warsztaty poezji - Atlantyda Pogranicza, Krasnogruda Twórczość Czesława Miłosza, Antanasa Baranauskasa i Morisa Rosenfelda.
7. Warsztat teatralny - Atlantyda Pogranicza, Krasnogruda Warsztaty integracyjne w oparciu o zabawy teatralne. Pojęcia spotkanie, granica, wspólnota.
8. Warsztaty śpiewu i pieśni tradycyjnej - Atlantyda Pogranicza, Krasnogruda  Na repertuar wykorzystywany podczas warsztatów złożą się głównie liryczne pieśni z Suwalszczyzny i okolic. 
9. Szkolenie praktyczne z podstaw Geocachingu - Atlantyda Pogranicza, Krasnogruda Program warsztatu geocachingowego • zaprezentowanie idei geocachingu • geocaching na świecie i w Europie na przykładzie Niemiec • omówienie serwisu Geocaching.com, • zakładanie konta w serwisie, • omawiamy posługiwanie się sprzętem GPS, • nauka maskowania i umieszczania skrytek wraz z omówieniem ich typów • kompletacja przykładowego kesza (generowanie logbooka, naklejki, maskowania etc.), • generowanie opisu w serwisie GC Czas trwania szkolenia: 3...
1

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI