Publikacje


Nike 2012 dla Bieńczyka, Franaszek doceniony przez czytelników Biografia Miłosza autorstwa Andrzeja Franaszka, gościa tegorocznej edycji „Pamiętania Miłosza” w Krasnogrudzie, została nagrodzona Nike czytelników. Nagroda Nike 2012 powędrowała do Marka Bieńczyka za zbiór esejów „Książka twarzy”.
Aktualność Miłosza Opisana przez Miłosza Metoda w dużym stopniu straciła globalną atrakcyjność i pozostała „Nową Wiarą” tylko dla kilku reliktowych dyktatur, nielicznych zachodnich intelektualistów i kilku setek postkomunistycznych spryciarzy z tak zwanych „partii komunistycznych”, pasożytujących na nostalgii naiwnych emerytów.
Czesław Miłosz, Tomas Venclova - Powroty do Litwy Książka  „Powroty do Litwy”  jest zbiorem utworów poetyckich, szkiców, listów, wspomnień i przekładów Czesława Miłosza związanych z Tomasem Venclovą, oraz wierszy, przekładów, recenzji, komentarzy, szkiców i zapisków Tomasa Venclovy poświęconych Czesł zeszytyliterackie.pl/strona_milosz/0,1,13.html awowi Miłoszowi.
Miłosz, Dialog, Pogranicze. ISBN: 978-83-61388-41-8 rok wyd. 2012, cena 30,00 zł Nakład wyczerpany
Potężny gmach dziwnej architektury. Rozmowa o Brodskim W specjalnym numerze "Zeszytów Literackich", C. Miłosz „I książki mają swój los” ukazał się artykuł, będący zapisem rozmowy między Czesławem Miłoszem a Walentyną Połuchiną na temat Iosifa Brodskiego.
Znad Wilii nr. 48 - Zamykając Rok Czesława Miłosza Nr 48 jest monograficzny i poświęcony w znacznym stopniu Czesławowi Miłoszowi. Znalazły się w nim artykuły z nieznanymi faktami, na szzcególną uwagę zasługują ilustracje: zdjęcia, faksymilia oraz 12 rysunków do ostatnich wierszy poety.
Czesław Miłosz „Rosja. Widzenia transoceaniczne”, tom II: „Mosty napowietrzne” Wydawnictwo Zeszyty Literackie opublikowało właśnie wypowiedzi Czesława Miłosza o Rosji; po raz pierwszy zostały one zebrane w dwutomowym, osobnym wydawnictwie. Tom II obejmuje uwagi Miłosza z lat 1936-2004 na temat Rosji XX wieku, właściwej jej polityki, mentalności i literatury.
Wywiad z Czesławem Miłoszem - LNK „Lankoms“ 1999  Dzięki uprzejmości portalu Alchemija zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Czesławem Miłoszem przeprowadzonego w 1999 roku dla litewskiej telewizji.
„Gazeta Wyborcza” o „Portrecie podwójnym” W „Gazecie Wyborczej” (31 XII 2011-1 I 2012) Magdalena Grochowska pisze o książce C. Miłosz / Jarosław Iwaszkiewicz „Portret podwójny” wydanej nakładem Zeszytów Literackich.
„Znak” o korespondencji Miłosza z Iwaszkiewiczem i Jeleńskim Najnowsze publikacje wydawnictwa "Znak" o Czesławie Miłoszu; wśród nich zapis koresponcencji Noblisty z Jarosławem Iwaszkiewiczem i Konstantym Jeleńskim.
"Karta" z "Polską" Czesława Miłosza Do ostatniego numeru czasopisma "Karta" dołączona została płyta CD "Polska" Czesława Miłosza, która zawiera nagranie czytanych fragmentów poezji i prozy Noblisty.
Ukraina odkrywa Miłosza: audiobook na cześć poety Artykuł związany z wydaniem na Ukrainie płyty z wierszami Czesława Miłosza, które czytają po ukraińsku pisarze Taras Prochaśko i Serhij Żadan. 
Czesław Miłosz, Jarosław Iwaszkiewicz "Portret podwójny" Na książkę składają się listy, zapiski intymne, szkice i wypowiedzi Czesława Miłosza i Jarosława Iwaszkiewicza. Szczególne miejsce zajmują w niej przedwojenne listy Miłosza, do tej pory zastrzeżone, pełne młodzieńczej namiętności. Książka przedstawia historię burzliwej przyjaźni poetów. Wyznaniom podziwu i uwielbienia towarzyszy niekiedy surowa krytyka utworów; czynione są wyrzuty, ujawniane pretensje i urazy. A wszystko to na tle historii Polski widzianej z osobistej perspektywy. To niezwykły,...
Ukraińskij Tyżdeń - dodatek specjalny poświęcony Miłoszowi Czasopismo "Ukraińskij Tyżdeń" wydało specjalny dodatek do pisma, poświęcony życiu i twórczości Czesława Miłosza.
Miłosz na głos w 10 językach Projekt "Audiobook Czesława Miłosza", który wystartował wiosną bieżącego roku, jest jednym z elementów obchodówroku poety, stanowi też część programu kulturalnego naszej prezydencji w Unii Europejskiej. W ramach przedsięwzięcia powstaje 10 zbiorów wierszy Noblisty, czytanych w 10 językach przez znanych literatów i aktorów z całego świata. Jako pierwszy 12 sierpnia światło dzienne ujrzał zbiór "Stephen Fry reads Miłosz". Na płycie dołączonej do...
Czesław Miłosz, czyli wiązka odruchów - cz. 1 "Moja biografia. Przecie kluczem do niej jest ucieczka z Polski, dla mnie straszna, chyba najgłębiej sięgająca we wszystko moje, w 1934 roku do Paryża". O Czesławie Miłoszu opowiada Andrzej Franaszek, autor właśnie wydanej książki "Miłosz. Biografia".
ZAPOWIEDŹ: Andrzej Franaszek, "Miłosz. Biografia" Wydarzenie Roku Czesława Miłosza! Niebywałe życie, niebywała biografia.
Laiko pameistrys | Чаляднік часу | Czeladnik czasu Projekto autorė ir koordinatorė Birutė Jonuškaitė - birutejo@yahoo.com –  Vilnius: Homo liber, 2010.– 412 p.  Autorka projektu i koordynatorka Birutė Jonuškaitė -  birutejo@yahoo.com - Wilno: Homo liber, 2010.– 412 s  ISBN 978-609-446-004-3  Kontakt do wydawcy Vilius Guzauskis (homoliber@takas.lt - listy prosimy kierować w języku litewskim lub angielskim).
1

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI