Publikacje


Publikacja Lingua Natolina z Collage of Europe z Natolina Lingua Natolina - nowa publikacja przygotowana przez studentów Collage of Europe z Natolina  
Krzysztof Czyżewski - Notatki słów i obrazów "Prowincja"  W pierwszym tegorocznym numerze "Prowincji" ukazał się tekst Krzysztofa Czyżewskiego "Notatki słów i obrazów".
Laudacja Krzysztofa Czyżewskiego dla Andrzeja Strumiłły                                                                                                              ...
"Gazeta" Taube Philanthropies Volume 24, No. 1 Jesienno-zimowe wydanie kwartalnika "Gazeta", w którym to możemy przeczytać o przyznaniu nagrody im. Zygmunta Glogera dla Krzysztofa Czyżewskiego.  
Rozmowa "Prowincji" z Krzysztofem Czyżewskim cz. II W kwartalniku społeczno-kulturalnym Dolnego Śląska i Żuław PROWINCJA nr 4 (26)/2016 ukazała się II cz. rozmowy Andrzeja Kasperka i Leszka Sarnowskiego z Krzysztofem Czyżewskim - Przyjechali "świrowiercy", czyli jubileusz Pogranicza.
Czeczeni czytają "Podręcznik Dialogu" Khedi Alieva   -  Czeczenka, uchodźczyni żyjąca  w Polsce, opowiada o doświadczeniach imigrantskich
"Praktykowanie mitu" tekst Ewy Bartos w miesięczniku "Śląsk" W kwietniowym wydaniu miesięcznika ' Śląsk " ukazał się tekst Ewy Bartos o książce  Krzyszofa Czyżewskiego  " Miłosz. Tkanka Łączna ".
Miłosz. Tkanka Łączna - książka Krzysztofa Czyżewskiego To przede wszystkim intymny zapis  d ługoletniej przyjaźni autora z Czesławem Miłoszem, swoim mistrzem.
Władza, wyobraźnia i pamięć: szkice o polityce i literaturze Ukazała się pierwsza książka Leonidasa Donskisa przetłumaczona na język polski.
Ketman kulturowy  "Ketman kulturowy". Adam Puchejda, Kultura Liberalna 13.06.2014, rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim Kultura, która ulega rzeczywistości, podlizuje się jej, przejmuje gotowe wzorce, tak naprawdę ją zdradza. Ta zdrada stała się naszym udziałem. Z Krzysztofem Czyżewskim, szefem ''Pogranicza'', rozmawia Adam Puchejda, Kultura Liberalna
"Podlaskie: pamięć - tożsamość - rozwój" - album na 500-lecie Podlaskiego 11 kwietnia 2014 w Muzeum Podlaskim miała miejsce prezentacja albumu wydanego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego, będącego podsumowaniem obchodów 500 lecia województwa. Spójną ideą książki miała być odpowiedź na pytania: Skąd jesteśmy? Jacy jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Słowo wstępne do publikacji napisał Krzysztof Czyżewski.   
"Podręcznik Dialogu. Zaufanie i tożsamość." - recenzja Recenzja „Podręcznika Dialogu. Zaufanie i tożsamość” autorstwa Krzysztofa Bystreka, która ukazała się w serwisie Romologica.net
Lektura Vincenza – recepcja i inspiracje: ankieta Serdecznie zapraszam do odwiedzenia strony  www.vincenz.pl , na której – w zakładce „Materiały” – opublikowano nadesłane dotychczas odpowiedzi na ankietę Czytanie Vincenza ( http://www.vincenz.pl/pages/ ankiety-16.html ). Znajdują się wśród nich głosy ludzi nauki oraz przedstawicieli różnych dziedzin sztuki,  m.in . teatru, filmu, architektury.
"Moment osobisty. Stempowski. Czapski. Miłosz" - Dorota Sieroń-Galusek Właśnie ukazała się, wydana nakładem Wydawnictwa UŚ, książka Doroty Sieroń-Galusek "Moment osobisty. Stempowski. Czapski. Miłosz" ze wstępem Krzysztofa Czyżewskiego.
Festivals in Focus - książka Dragana Klaića z tekstem Krzysztofa Czyżewskiego Nakładem wydawnictwa Budapest Cultural Observatory ukazała się książka "Festivals in Focus" Dragana Klaića. Jest to zbiór czterech esejów poświęconych kulturowemu, historycznemu i społecznemu znaczeniu festiwali. Wydawnictwo zawiera wstęp napisany przez Christophera Maughana i Franco Bianchiniego, esej traktujący o przyszłości festiwali autorstwa Bernarda Faivre d’Aciera, wieloletniego dyrektora  Festival d’Avignon oraz teksty o samym Klaiću, autorstwa Krzysztofa...
Podlaskie festiwale bez pieniędzy od ministra kultury Serwis internetowy białostockiego wydania "Gazety Wyborczej" w artykule Moniki Żmijewskiej informuje, że tylko jeden festiwal muzyczny w regionie otrzymał od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pieniądze na 2014 r. Bez wsparcia zostało ponad dziesięć innych festiwali, m.in. Up To Date, Podlaska Oktawa Kultur, Zachor czy Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Etos pogranicza - tekst Mykoły Riabczuka o Krzysztofie Czyżewskim W ukraińskim serwisie zbruc.eu ukazał się tekst autorstwa Mykoły Riabczuka o Krzysztofie Czyżewskim i ukraińskim wydaniu "Linii powrotu" .
Kultura polskich Romów - Poznajmy się! - blog CEO Centrum Edukacji Obywatelskiej uruchomiło blog  poświęcony kulturze polskich Romów „Kultura polskich Romów. Poznajmy się!” - w ramach programu edukacyjnego CEO pod tym samym hasłem, zainicjowanego przez - między innymi Bietę Ficowską - z którą wywiad można przeczytać na jednej z podstron serwisu .
"Ścieżka Pogranicza" Krzysztofa Czyżewskiego Ścieżka pogranicza jest zbiorem przemyśleń i refleksji zebranych w podróżnym notesie Krzysztofa Czyżewskiego podczas podróży po amerykańskim stanie Oregon wiosną 2001 roku, zamkniętych w czterech rozdziałach; Ścieżka, Kamień Graniczny, Pogranicze i Miejsce.
"Podręcznik Dialogu. Zaufanie i tożsamość" - edycja polskojęzyczna Ukazała się polska edycja Podręcznika Dialogu wydanego przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli we współpracy z Fundacją Pogranicze i Ośrodkiem "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach. Publikacja zawiera teksty będące podsumowaniem wielu spotkań i konferencji na temat pracy mającej na celu budowanie dialogu międzykultorowego, a w szczególności sympozjonów z cyklu Nowa Agora . Zapraszamy do zapoznania się z angielską wersją podręcznika  A Handbook of Dialogue. Trust and...
Największą gwiazdą ESK ma być Wrocław i jego mieszkańcy Wrocławskie wydanie "Gazety Wyborczej" 2.01.2013 opublikowało wywiad z Krzysztofem Czyżewskim, dotyczący jego udziału w przygotowaniach Wrocławia do pełnienia roli Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.
Multimedialne abecadło Miłosza Fundacja Orange przyznała dofinansowanie na realizację innowacyjnych działań kulturalnych dla dzieci i młodzieży. Wśród 45 najlepszych inicjatyw nagrodzonych grantami na łączną kwotę 900 tysięcy złotych znalazły się tylko dwa projekty z województwa podlaskiego. Idea jednego z nich związana jest z działalnością sejneńskiego „Pogranicza”.
Publiczny pożytek z fundacji 29.11.2012 w serwisie ngo.pl ukazał się wywiad z Barrym Gabermanem z Fundacji Forda, która była jednym ze sponsorów Fundacji Pogranicze.
Zmierzch darczyńców: Wychodzimy, żeby nie uzależnić 19.11.2012 w serwisie ngo.pl ukazał się wywiad z Barrym Gabermanem z Fundacji Forda, która była jednym ze sponsorów Fundacji Pogranicze.
Zabiłem twojego Żyda 'Ponurego wieczora matka Henrietta weszła do jego sypialni i zobaczyła, że karmi okruszkami cukru ostatnie jesienne muchy. - Bruno - spytała - co ty robisz? - Chcę, żeby nabrały sił przed zimą'
1 października 2012 - W „Herito” o Europejskiej Stolicy Kultury opowiada Krzysztof Czyżewski Najnowszy numer kwartalnika Herito (nr 8, str. 114) zawiera wywiad Joanny Sanetry-Szeligi przeprowadzony z Krzysztofem Czyżewskim, dyrektorem artystycznym Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
Poznaj historię szefa Europejskiej Stolicy Kultury Artykuł z wrocławskiego wydania Gazety Wyborczej dotyczący książki "Pogranicze. O odradzaniu się kultury" Doroty Sieroń-Galusek i Łukasz Galuska, który ukazał się 7 maja 2012.
Andrej Chadanowicz: Kraj złych wiadomości Zapis rozmowy Romana Pawłowskiego z Andriejem Chadanowiczem o współczesnej Białorusi, o jej obrazie realnym i tym pokazywanym w reżimowych mediach oraz o tym, jak konieczność zachowania niezależności wpływa na białoruską literaturę.   
W poszukiwaniu przebaczenia Poniższy tekst, będący relacją ze spotkania z Czyżewskim, ukazał się w grudniowym numerze miesięcznika społeczno-kulturalnego “ Śląsk ”.
1 2  »

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI