Publikacje


Jak przeprowadzić rewolucję... ...w swoim życiu i najbliższym otoczeniu? Jak zarazić ludzi wspólną ideą? Jak przekonać ich do działania? Oto pięć książek, które poleca Krzysztof Czyżewski, szef Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" i Fundacji Pogranicze w Sejnach.
Dragan Klaić, Mobilność wyobraźni. Międzynarodowa współpraca kulturalna. Przewodnik, Warszawa 2011 Jak powinna wyglądać międzynarodowa współpraca kulturalna w szerokiej perspektywie kreowania zintegrowanego obszaru kultury europejskiej? Publikacja przedstawia międzynarodowe projekty jako rozbudowaną strategię rozwojową, nie lekceważąc specyfiki, różnorodności, ale też i ograniczeń systemów kultury różnych krajów. Stanowi niezbędne narzędzie dla wszystkich osób zajmujących się kulturą zawodowo.
Znakomita diagnoza w beznadziejnej sytuacji Tony Judt chciałby powrotu takiej socjaldemokracji, jaka kiedyś istniała. Powrotu zaufania, solidarności społecznej, centralnej roli państwa oraz zmniejszenia nierówności społecznych. To dobrze wskazana droga, jednak nie wierzę, by w taką stronę ruszył współczesny świat.
Zygmunt Bauman o Tonym Judcie Mówił, że widzi rujnującą erozję przekonań, stratę wiary w kulturę czy demokrację. Dlaczego więc utrzymywał, że jest pesymistą na krótką metę, ale na średnią - optymistą?
Rozmowy Iwony Lompart "Poczuliśmy prawo do spełniania marzeń" W książce rozmów Iwony Lompart z polskimi twórcami kultury pt.  Poczuliśmy prawo do spełniania marzeń (Norymberga: AB Polnischer Medien Verlag UG, 2011) Krzysztof Czyżewski swoją obszerną wypowiedź, zatytułowaną  Marzenie jest powrotem do rzeczywistości, a nie ucieczką od niej,  poświęcił swojej fascynacji dziełem i osobą Czesława Miłosza oraz funkcjonowaniu w Krasnogrudzie Międzynarodowego Centrum Dialogu.
Węzły pamięci, Zdzisław Najder Zdzisław Najder (ur. 1930) — historyk literatury, opozycjonista w PRL. Na przełomie 1975/76 roku założył Polskie Porozumienie Niepodległościowe. W latach 1978–87 dyrektor Rozgłośni Polskiej Radia „Wolna Europa”. Od 2005 roku kawaler francuskiej Legii Honorowej. Przedstawiamy — piórem inicjatora — projekt „Polska — węzły pamięci zbiorowej”, którego finał zaplanowano na 150-lecie Powstania Styczniowego. Prof. Zdzisław Najder, tak jak w...
«  1 2

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI