"Dobrze Panie Bobrze w Krasnogrudzie" /12 czerwca 2016

Przewodnikiem po ścieżce był Pan Wojciech Misiukiewicz z Wigierskiego Parku Narodowego, który podzielił się z uczestnikami spotkania barwnymi opowieściami o życiu i zwyczajach bobrów.


W niedzielę 12 lipca w Krasnogrudzie została otwarta ścieżka edukacyjna "Dobrze Panie Bobrze w Krasnogrudzie" prowadząca przez zakamarki krasnogrudzkiego parku. Przewodnikiem po ścieżce był Pan Wojciech Misiukiewicz z Wigierskiego Parku Narodowego, który podzielił się z uczestnikami spotkania barwnymi opowieściami o życiu i zwyczajach bobrów.

 

Inicjatywa obywatelska „Dobrze Panie Bobrze w Krasnogrudzie” realizowana jest przez Fundację Pogranicze w ramach projektu Klubu Gaja „Zaadoptuj rzekę”, dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Ścieżka edukacyjna jest otwarta dla zwiedzających przez cały rok.

 

Na ścieżce znajdują się tablice edukacyjne z opowieścią o bobrach, z opisem trzech gatunków drzew, owadów i ptaków występujących w parku krasnogrudzkim. Sam Park został założony w XIX wieku i jest jednym z nielicznych zachowanych parków dworskich na Sejneńszczyźnie. Charakteryzuje go zróżnicowaną szata roślinna, w tym wiele lokalnych gatunków drzew liściastych, co wraz o obecnością dwóch stawów i położeniem nad brzegiem jeziora Hołny sprzyja osiedlaniu się ptaków.

 

Relacja ze spotkania Dobrze Panie Bobrze w Krasnogrudzie na tronie Klubu Gaja

 

 

 

Dobrze Panie Bobrze


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI