"Kroniki" w Hiszpanii

Młodzież z Pracowni "Kronik Sejneńskich" z Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach bierze udział w Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Lokalnych "ETC_20 11" w stolicy Hiszpanii, Madrycie.


- Będzie to wspaniała okazja do promocji naszego województwa oraz polskiej kultury w przeddzień rozpoczęcia naszej prezydencji w Unii Europejskiej - piszą pracownicy "Pogranicza". Festiwal potrwa od 29 kwietnia do 6 maja. Młodzież z Pracowni "Kronik" pokaże swój spektakl 3 i 5 maja. "Kroniki Sejneńskie" to jedna z grup zaproszonych do udziału w przedsięwzięciu, poza nią wezmą w nim udział grupy z Lizbony (Portugalia) i Madrytu. 

Elementem "ETC_2011" będzie też spotkanie przy okrągłym stole, poświęcone idei teatru społecznego, umożliwiające wymianę doświadczeń prowadzącym tę formę teatru, stosowaną jako narzędzia społecznej interwencji. W spotkaniu po hasłem "Od wschodu do zachodu: Pięć europejskich prób przemiany w teatrze" wraz z Eugene van Erven, Jorge Amich, Jose Moura Soeiro, Angela Segura, weźmie udział Krzysztof Czyżewski. Zaprezentowana zostanie działalność Pracowni "Kronik Sejneóskich" w perspektywie pracy z lokalną społecznością Sejn.

 

W spektaklu "Kroniki Sejneńskie", w reżyserii Bożeny Schroeder gra obecnie już trzecie pokolenie sejneńskiej młodzieży: Szymon Anuszkiewicz, Paulina Doroszko, Karolina Dzimitko, Robert Jedynasty, Urszula Kapp, Monika Krupińska, Agata Kukolska, Michał Michalski, Iza Myszczyńska, Piotr Myszczyński , Dagmara Nieszczerzewska, Anna Pawłowska, Aneta Staśkiel, Piotr Szroeder, Aleksandra Szruba oraz Patryk Zubowicz.

(m)

/"Przegląd Sejneński", 2 maja 2011/

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI