"nietak!t" o Pograniczu

W kwartalniku teatralnym nietak!t numer 21-22/2015 wydanym pod hasłem CO PO GROCIE, ukazały się trzy artykuły o Pograniczu, jego działaniach i założycielach, Sejnach i Krasnogrudzie, a także recencja książki Doroty Sieroń-Galusek i Łukasza Galuska Pogranicze. O odradzaniu się kultury.


"Wydaje się, że aby zrozumieć proces, który doprowadził do powstania w Sejnach Ośrodka Pogranicze, należy cofnąć się myślą przynajmniej o 45 lat".  

fragment z: Jakub Kasprzak Jak Pogranicze znalazło się na pograniczu. [całość w pliku pdf]

"Do Sejn jechałem, jakbym wybierał się w nieznane. Owszem, słyszałem o działaniach Ośrodka Pogranicze, czytałem o jego historii, śledziłem wywiady z Krzysztofem Czyżewskim, ale wciąż nie umiałem sobie wyobrazić, co stanowi o rzeczywistym charakterze tego działania".

fragment z: Adam Karol Drozdowski W drodze ku nowemu  [całość w pliku pdf]

"Książka sugestywnie buduje mit Pogranicza. Zdaniem autorów, regiony styku kultur są "miejscami siły" - charakteryzują się duchowym bogactwem, z którego rodzą się wielcy ludzie i wielkie idee"

fragment z: Jakub Kasprzak Pogranicze oczami świadków [całość w pliku pdf]

"Zawsze szukam raczej ciagłości tradycji niż jej zerwania i budowania na radykalnym odcinaniu sie od niej. Nam to nie było potrzebne. Tradycja Laboratorium i Grotowskiego - mówię o mojej indywidualnej scieżce i ścieżce moich przyjaciół, z którymi stworzyliśmy pogranicze - była tu zawsze". 

fragment z: Odnaleźć Drugiego Z Krzysztofem Czyżewski rozmawia Adam Karol Drozdowski [całość w pliku pdf]

Pobierz / Download


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI