"O drogach do nie-wolności i wyzwolenia. Spotkanie z Timothym Snyderem w Krasnogrudzie" - Gazeta Wyborcza Białystok

O spotkaniu z Timothym Snyderem w piątek, 27 lipca 2018, pisze Maciej Chołodowski. Artykuł zamieszczony na łamach Gazety Wyborczej Białystok. 28.07.2018

 


>>Niejednokrotnie podczas spotkania Snyder powracał do myśli filozoficznych Leszka Kołakowskiego czy idei dotyczących państw i narodów naszej części Europy Jerzego Giedroycia, twórcy paryskiej „Kultury”. Zanim przeszedł do próby odpowiedzi na tytułowe pytanie spotkania – o co walczymy, czyli w jakim jest momencie historii i dokąd zmierza świat i Europa (w tym Polska) – przed krasnogrudzkim dworkiem Czesława Miłosza Krzysztof Czyżewski przywołał dowcip z zakończenia „Powojnia” Tony Judta:

– Słuchacz dzwoni do Radia Erewań z pytaniem: „Czy możliwe jest przepowiadanie przyszłości?”. Słyszy w odpowiedzi: „Tak, to żaden problem. Dokładnie wiemy, jaka będzie przyszłość. Problem mamy z przeszłością: ona ciągle się zmienia”.

I stawiał tezę: – To jedno nie zmieniło się od tamtego czasu – przeszłość dalej nieustannie się zmienia. Bańka z oczywistą wizją przyszłości, nie tylko w wydaniu komunistycznym, dawno się rozprysła.<<

 

Czytaj cały artykuł na bialystok.wyborcza.pl

O spotkaniu


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI