"Z sejneńskiego kufra. Tkanina podbierana" - podsumowanie projektu

28 listopada 2018. Biała Synagoga/Pracownia Tkania


28 listopada odbyło się oficjalne podsumowanie kilku miesięcy prac uczestników projektu "Z sejneńskiego kufra. Tkanina podbierana". Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11.00 w Białej Synagodze. Koordynatorka projektu i prowadząca w Pograniczu Pracownię Tkania Urszula Wasilewska opowiedziała o kilkumiesięcznej pracy, przedstawiła zaproszonym gościom uczestników projektu oraz mistrzynię, która czuwała nad całością prac - Irenę Ignaciuk. Zaprezentowany został film dokumentujący prace na krosnach oraz galeria zdjęć z poszczególnych etapów projektu. 

W drugiej części spotkania uczestnicy i zaproszeni goście przeszli do Pracowni Tkania, gdzie mistrzyni Irena Ignaciuk uzupełniła rozpoczętą w Białej Synagodze opowieść o działaniach warsztatowych. Z krosien, na których tkali dorośli uczestnicy projektu - w obecności gości - zdjęto powstałe w trakcie projektu prace, dzięki temu goście mogli przyjrzeć się końcowym działaniom związanym z tkaniną podbieraną. Prace z krosien, na których pracowali młodsi uczestnicy projektu, zostały zdjęte wcześniej.

Czytaj o projekcie

"Z sejneńskiego kufra. Tkanina podbierana" - podsumowanie projektu


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI