RADIO BIAŁYSTOK po konferencji prasowej

 Twórcy Ośrodka "Pogranicze..." w Sejnach na specjalnej konferencji w Krasnogrudzie podsumowali swoją dotychczasową działalność. Jak podkreślają, najbardziej dumni są z tego, że zaszczepili w młodych ludziach miłość do kultury i sztuki


25 lat Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów"
28 kwietnia 2016, 18:41
  •  
  •  
  •  
foto: Iza Kosakowska
Setki spotkań, międzynarodowych warsztatów, projektów i wystaw. W ciągu 25 lat działalności Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" edukował i zachęcał mieszkańców Sejneńszczyzny do rozmów o tolerancji i wzajemnego poznawania się, przenikania kultur, narodowości i pokoleń.

Twórcy Ośrodka "Pogranicze..." w Sejnach na specjalnej konferencji w Krasnogrudzie podsumowali swoją dotychczasową działalność. Jak podkreślają, najbardziej dumni są z tego, że zaszczepili w młodych ludziach miłość do kultury i sztuki.

Przez najbliższe dni, zarówno w dworku Czesława Miłosza w Krasnogrudzie, jak i w Białej Synagodze w Sejnach oraz Domu Pogranicza odbędzie się cykl spotkań i pokazów. W programie obchodów jest. m.in. spektakl "Niewidzialny Most", wystawa o Czesławie Miłoszu, prezentacje pracowni ośrodka i pokaz premierowy kolekcji filmowej Misteria Dzieciństwa stworzonej przez dzieci i ich dziadków. Uroczystości z okazji 25-lecia Pogranicza potrwają do poniedziałku (2.05). (ik/mk)
  • Posłuchaj: 25-lecie Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" - relacja Izy KosakowskiejPosłuchaj: 25-lecie Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" - relacja Izy Kosakowskiej
     
     

Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI