Refleksje po programie - klasa IV b

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza


 

"Uśmiech moich uczniów"

Cieszę się, że brałam udział w projekcie Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza, gdyż mam wrażenie, że było to niezapomniane przeżycie dla wszystkich moich uczniów i dla mnie osobiscie. Czułam wielką radość, kiedy widziałam uśmiechnięte twarze małych studentów, ich ciekawość i ogromny entuzjazm w wykonywaniu nowych zadań. Cieszę się, że mogłam oglądać, jak dzieci z entuzjazmem młodego twórcy  stawały się autorami ciekawych , niepowtarzalnych dzieł artystycznych. Duże wrażenie zrobiła na nich wycieczka do muzeum Okręgowego w Suwałkach. Zapamiętali łowców reniferów, Jaćwingów i Litwinów, którzy jako pierwsi przybyli na nasze tereny. Dzieci opowiadały później o sposobach polowań, codziennym życiu i  pochówkach naszych przodków. W ciekawy sposób poznały historię Sejn. Zapamiętały legendę o sprowadzeniu do miasteczka szafkowej figurki Matki Bożej i postać Jerzego Grodzińskiego, pierwszego właściciela Sejn, który przekazał je dominikanom. Dużo wiadomości wyniosły z zajęć o Romach, które zostały utrwalone w części praktycznej. Poznały elementy kultury żydowskiej i litewskiej. Cieszę się, że w czasie nauki zdalnej mogły same pisać ikony w zaciszu swego pokoju, słuchając opowieści i wskazówek artysty W. Szumińskiego. Z ogromnym zainteresowanie ozdabiały ekologiczne torby, wykorzystując ludowe motyw

Wychowawczyni i prowadząca Klasę - Teresa Tur


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI