ReFoto

15 marca 2013 o godz. 18.00 odbył się wernisaż wystawy "ReFoto". Po wernisażu odbyło się również spotkanie z pomysłodawcą akcji, Ireneuszem Prokopiukiem oraz pokaz jego filmów.

Wystawa była dostępna do 8 kwietnia 2013 roku. 


ReFoto jest społeczną akcją fotograficzną. Ta sama poza, te same emocje, te same rekwizyty, ten sam bohater (jedna osoba lub portret zbiorowy). Zasadnicza różnica jest taka, że pomiędzy wykonaniem zdjęć minęło kilkadziesiąt lat. Na wystawę każdy może zgłosić swoje zdjęcia wraz z ich opisem.

 

 

Ważne jest podanie lat w których zdjęcia były robione, gdzie, przez kogo i kto na nich jest oraz co pamiętamy z tamtego okresu. Z nadesłanych zdjęć w przyszłośœci powstanie folder oraz wystawy w różnych miejscach œświata.

Zdjęcia można wysyłać na e-mail: biuro@sef.org.pl

Film z wernisażu wystawy w Centrum Zamenhofa:

ReFoto from Ireneusz Prokopiuk on Vimeo.

http://centrumzamenhofa.pl/s,refoto__ireneusz_prokopiuk,185.html

Ireneusz Prokopiuk - niezależny filmowiec i dziennikarz; stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego (2010) i Prezydenta Miasta Białegostoku (2009), laureat nagród: Grand Prix Festiwalu FPA! (2009), I nagroda „Betting of shorts” (Paryż), I nagroda na festiwalu „Jutro Filmu” (2003), Nagroda Prezydenta Miasta Gdańsk na festiwalu WYDMY 2003. Wybrana filmografia: „Rudaki”, „Okno na Wschód”, „Dziwadło”, „Człowiek od kultury”, „Za Svabodu”. Obecnie jest prezesem Stowarzyszenia Edukacji Filmowej. Współtwórca projektu niezależnych filmowców Filmowe Podlasie Atakuje!

15 marca 2013 - ReFoto - wernisaż wystawy


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI