Relacje pomiędzy Litwą i Polską - studium analityczne

Centrum badań Europy Wschodniej przedstawiło właśnie studium analityczne “Relacje pomiędzy Litwą i Polską: Utknięcie w agendzie dwustronnych stosunków czy puste partnerstwo strategiczne?”.


Na Litwie studium przyciągnieło dużą uwagę polityków i naukowcew. Mamy nadzieję, że nasza publikacja będzie dla Państwa interesująca.

Publikacja jest dostępna w języku polskim, do pobrania poniżej.

Pobierz / Download


Komentarze:

Autor: Wojciech Domosławski 10.02.2013
Powyższy raport maże na Litwie wzbudził zainteresowanie, w Polsce żadna. Nie był omówiony ani skomentowany przezi oficjalne władze ani indywidualnie przez polityków, ani przedstawiony szerszej opinii publicznej przez dziennikarzy. Uważam, że jest to dokument ważny dla zrozumienia stanowiska Litwy wobec Polski. W tym dokumencie nie można zgodzić się z oceną wpływu polskie polityki zagranicznej w zakresie bezpieczeństwa na stosunki polsko -litewskie. Natomiast na bazie raporty można dociekać odpowiedzi na pytanie, Czy my Polacy rozumiemy, jakiej politycznej sytuacji Litwini się obawiają w odniesieniu do Polski? Omówienie raporty i próbę odpowiedzi na postawione pytanie próbowałem przedstawić w artykule zamieszczonym w "Myśli Socjaldemokratycznej" w 2011r

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI